20 Temmuz 2024

5 thoughts on “Yükseklik Korkusu

  1. Yükseklik korkusu bende de var ama depresyon hapı kullanınca iyi, kullanmayınca kötü oluyorum. Depresyon hapı kesinlikle iyidir. Ben de doktora danıştım bana depresyon hapı verdi. Hastalığın adına panik atak denir.

  2. 5 yıldır ilaç kullanıyorum ama bir iyileşme sağlamış değilim. Tam tersine kanser gibi panik duyduğum ortamların sayısı artıyor. Daha önce çıkabildiğim yüksek katlara artık çıkamıyorum. Üstelik otobüsle bile seyahat edemez oldum. Uçak zaten yok! Aracımla yokuş bile çıkamaz oldum. Üst geçit kullanamıyorum. AVM’lerde camlı asansörlere yada yürüyen merdivenlere binemiyorum. Çalıştığım iş yeri 4.katta. Oraya bile her çıkışta, çalışırken çok zorlanıyorum. Nasıl geçer bu hastalık? Bu gittiğim 4. psikiyatrist. Artık bunu değişmeyeyim dedim ama 5 yıldır bir iyileşme yok.

    1. MERHABA benimde özellikle işyerinde yükseklik korkum oluyor yere kadar camlar benim dışarıya bakmama engel oluyor. İlacımı da bıraktım. Ama halen bu korku ile baş edemiyorum

  3. Bu korkuyu bende 1 senedir çekiyorum. Daha öncesinde hiçbir şeyim yoktu. Ama misafirlikte başladı. Yaklaşık 1 sene önce 6. katta balkonda otururken birden çok kötü bir his geldi ve misafir gittiğim evden hemen çıktım gittim. O aralar lustral kullanıyordum o ilacın beni böyle yaptığını düşünüyorum. Ben İzmirde oturuyorum iyi bir doktor tavsiyeniz var mı acaba?

  4. bendede bu korku var tam 1 yildir fakat prozac hapi icin 1 aya. kalmaz gecer fakat bu ilac heyecanlanma icin gecerlidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir