20 Temmuz 2024

7 thoughts on “Genel Af 2014

  1. kesinlikle af gündeme alınmalı asıl suçlular dışarda ..memleketimin adaletten bahsedebilmesi için şu günlerde kesinlikle gündeme alınmalı..

  2. 2008 yılında evli deyilken uyuşturucu kullanıyudum iki tane suç işledim insana zarar verecek bişey deyil daha sonrasında uyuşturucuyu kendi istegimle hastanede yatarak bıraktım sonrasında bir evlilik yaptım bir kızım var eşim devlet memuru fakat 5 yıl ve 2 yıl 6 ay kesinleşmiş cezam var ve bunları yatıcam hayatım alt üst olucak devletten istedigim bu tip benim gibi insanları bir kereye mahsus affetmeleri

  3. Tüm gözü yaşlı mahküm aileleri AF ‘ı bekliyor, 13.yıldır hasretle beklenen inşallah yakında olacaktır.. 2.ci bir şans verilmelidir. Umut Allah’ tandır.

  4. Tüm ceza evleri kapasitesinin üstünde doluluk yaşamaktadır.Devlate ait suçlularda af olmasa bile Ceza indirimi şart olmuştur.İnsanları basit suçlardan dolayı içeride tutmanın zalimlik olduğu kanısındayım.Mahkumun çocukları ailesi yakınlarıda zulüm görmektedir.Neden Devlet mahkumların ailelerine bakmıyor maaş bırakmıyor?Adam Allahtan korkar.Al sen adamı ailesi çocukları acından ölsün ,böyle bir mantık en azılı zulüm yapanlarda dahi yok.Sonrada biz mazlumun yanındayız diyeceksin.

  5. ülkedeki bazı olaylar yüzünden genel af yada ceza indirimleri gibi seçenekler konuşlmuyor veya hazırlanmıyor buna dikkat çekmeleri lazım,, tok açın halinden anlamaz ceza evlerinde insanların ömrü gidiyor hak eden hak etmeyen var tabiki desekte bunu çözmek devletin işidir kulak ardı etmeyelim artık duyun bu çagrıları

  6. Kesinlikle af çıkmalıdır bizim neler yaşadığımızın farkına varmalıdırlar. Kesinlikle af istiyoruz duysunlar artık sesimizi bizde insanız ya neler çektiğimizi bir biz biliriz kesinlikle af verilmelidir.

  7. Avrupa birliğine girmek için yıllardır mücadele verilmektedir. AB normlarına göre Ekonomik suça ekonomik ceza verilmektedir. Devlete karşı işlenen ekonomik suçlara ekonomik ceza verilmeli. Bir karton sigaraya üç yıldan başlayan ceza, bir kamyon sigaraya da aynı ceza verilmektedir bunun adalet neresinde anlamakta güçlük çekiyoruz. Çekiyoruz. Oysa belli bir çıf değere kadar ekonomik ceza verilse, Ülke ekonomisine zarar verecek seviyedeki çıf değere hapis verilse daha adil, daha uygun olmaz mı? Sayın yetkililerden bu konuyu düşünmelerini rica ediyoruz. Gerçekleşmesi halinde binlerce kişiyi kazanmanın yanında, binlerce kişiden de dualar alırlar. Gereğini saygılarımızla arz ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir