Anasayfa » Zayıflama » Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri

Geçmiş yıllardan günümüze kadar bir çok zayıflama yöntemleri sunulmuştur. Şişmanlık çağımızın getirdiği hastalıklardan biri olarak belirtilmektedir. Özellikle gençlerin hazır yemek düşkünlüğü süreci baş gösterdiğinden beri, şişmanlık hızla yayılmaya başlamıştır. Gün geçtikçe artan fazla kilolarla mücadele sadece bizim Ülkemizde değil, Dünya üzerinde yaygınlaşmaya başlamıştır. Önüne geçilemeyen şişmanlık, obezite gibi ciddi bir hastalığa davetiye çıkaracaktır. Uzmanların sıkça vurguladığı hareketli yaşama daha fazla özen göstermek gerekiyor. Şişmanlığa ve buna bağlı gelişebilecek obeziteye bağlı olarak daha duyarlı olunabilirse, yaşanabilecek pek çok hastalığın önlemini de almış olacaksınız. Şişmanlık sadece estetik açıdan kişileri yıpratmaz, ileriki yıllarda yaşanabilecek bir çok olası hastalığında hızla yaklaşmasına olanak tanır. Zayıflama yöntemlerine bakılacak olursa, kilo almak daha zor gibi görünmektedir. Zayıflama egzersizleri, bitkisel çaylar, tükettiğimiz besinler ve bol su içmek sizleri daha sağlıklı bir yaşama adımınızı atmanızı sağlayacak faktörlerdir. Öncelikle metabolizmanızın ne kadar doğru çalıştığını bilmeniz gerekiyor. Eğer az çalışan bir metabolizmaya sahipseniz, mutlaka hızlandıracak alternatiflerden faydalanmanızda yarar vardır. Günde içebileceğiniz 2 fincan şekersiz yeşil çay metabolizmanıza hız kazandıracaktır. Buna ek olarak yoğurt ve tarçın metabolizmayı hızlandıran diğer besinlerden biridir. Günde bir öğün karıştırıp tükettiğiniz taktirde, hızlı çalışan bir metabolizmaya kavuşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Özellikle sabah kahvaltınızı ihmal etmeyin. Çünkü kahvaltı yapılmadığı zaman, vücut depolama yapıyor ve diğer öğünlerde daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissediyor. Bunun için öğün atlamadan doğru besinleri düzenli olarak tüketmek de yarar görüyoruz. Uzmanların sıkça vurguladığı kesinlikle aç kalınarak yapılan diyetlerden kaçınılmalıdır. Bu diyetler vücuttan sadece su atarak, şişkinliğinizi alıyor. Diyet yapmayın, az ve sık tüketin. Besin değeri yüksek kalori miktarı düşük gıdaları tercih edin. Her yemeğin yanında mutlaka salata tüketin. Her gün düzenli olarak bir saat tempolu yürüyüş yapın. Bu yürüyüşler kan dolaşımınızı harekete geçirerek, sağlıklı kilo vermenizi sağlayacaktır. Kendinize uygun olan egzersizlerden oluşan bir hareket alanı yaratabilirsiniz. Sağlıklı bir kilo verme sürecine girmek istiyorsanız, öncelikle inanın sonra uygulamak için harekete geçin. Zayıflama isteği, önce sağlık sonrasında estetik için özlenen bir oluşumdur. Bu süreç oldukça sabır isteyen, istikrarlı olunması gereken bir süreçtir. Çok zor ve ulaşılmaz gibi görünse de, aslında çok eğlenceli ve her aşaması daha istekli olacak bir süreçtir. Öncelikle kendinize inanın ve zayıflama aşamasına egzersizlerle başlayın.

Zayıflama Yöntemleri

Kilo verme sürecinde kesinlikle hazır yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Eğer iştahınıza hakim olamayacak duruma geliyorsanız, 1 fincan mate çayı devreye girmelidir. Bir fincan demlenmiş mate çayı günde 2 defa olmak üzere, yemeklerden yarım saat önce içilmelidir. İştahınızla savaşmak için mucize yöntemlerden biridir. Yemek aralarında su için ve yiyeceklerinizi yavaş yavaş çiğneyin. Hızlı yemek yeme alışkanlığının içindeyseniz, terk etmeniz gereken bir alışkanlık olduğunu belirtmekte fayda vardır. Çünkü hızlı yiyerek, beyine zamanında sinyal göndermemiş oluyorsunuz. Dolayısıyla beyin doygunluk sinyalini algılamadığı için daha fazla yemek ihtiyacı hissediyor. Karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Kabızlıktan yana şikayetiniz varsa, kilo vermeniz biraz zor olacaktır. Bunun için bol lifli gıdalar tüketmelisiniz. Bağırsak ve sindirim sisteminizi harekete geçirecek besinleri tercih edin. Buna ek olarak kendi bedeninize uygunluk gösteren egzersizlere ne kadar çabuk başlarsanız, sizin o kadar iyi olacaktır. Günde 2 litre su için ve tuzu hayatınızdan çıkarın. Beslenmenize dikkat ederek, daha sağlıklı kilo verme sürecine girebileceğinizi unutmayın. Fakat her şeyden önemlisi, kendinize güvenin ve bunu başaracağınıza inanın. İnancınızın önüne hiçbir şeyin geçmesine izin vermeyin. Sağlıklı zayıflamak sanıldığının aksine oldukça kolay ve basittir. Sadece kuralları vardır ve bu kurallar alışkanlıklarınız olmalıdır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git