Anasayfa » Zayıflama » Zayıflama Hareketleri

Zayıflama Hareketleri

Zayıflama hareketleri birden fazla alternatifle karşımıza çıkmaktadır. Her bedenin kendine göre kaldırabileceği hareket alanı bulunmaktadır. Bedeninizi çok fazla yormayan, gündelik hayatınızı sekteye uğratmayan zayıflama hareketleriyle kısa sürede hayalini kurduğunu kiloya inebileceksiniz. En etkili zayıflama hareketleri, ağır egzersiz alanına girmeden yapılan hareketlerdir. Bel, kalça, basen ve göbek yağlarınızın ayrı ayrı çalışıp kasa dönüşmesini sağlamak gerekiyor. Bunun için çeşitli egzersizlerden tam destek almalısınız. Her gün 1 saat yapabileceğiniz tempolu yürüyüş sonrası kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Dışarıya çıkamıyorsanız akşam evde sadece 20 dakikanızı ayırarak, sağlıklı ve zayıf yaşamak için ilk adımı atmış olacaksınız. Faydalı hareketler vücut kitle indeksinize göre olmalı ve herkes çok zayıf olmalı kuralı kafanızdan çıkmalıdır. Herkes çok ağır yapılan sporları kaldıramaz ve vücudu kaldıramayabilir. Bu sebepten dolayı daha hafif egzersizlerden başlayıp, daha ileriki seviyelere zamanla taşıyabilirsiniz. Özellikle sırt ve bel bölgesinde oluşan yağlar ve ağrılar için önerilen köprü hareketi yardımınıza koşacaktır. Bilindiği gibi Dünya’ da yaygın olarak uygulanan egzersizlerden biri platesdir.

Sağlıklı zayıflamak için öncelikle yağlarınızı kasa çevirmeniz gerekmektedir. Kasa çevrilen yağların artık geri dönüşü yoktur. Kendinizi daha canlı, sağlıklı ve aktif hissedeceksiniz. Evde kolayca uygulayabilir, yaşam kalitenizi artırabilirsiniz. Bisiklet çevirin ve bunu her gün düzenli olarak tamamlayın. Özellikle kadınların göbek ve basen bölgeleri en hassas olduğu konular arasındadır. Plates bölgesel kilo verme sürecinde de faydalı olacaktır. Zayıflama hareketleri çeşitli egzersizler üzerinde yoğunlaşsa da, hareket alanlarının genişlemesi de zayıflama hareketleri arasındadır. Yürüyüş mesafelerinizi uzatabilir ve daha fazla hareket etme imkanı bulmuş olabilirsiniz. Özellikle sabah sporunun bir yaşam şekli olarak hayatınızda yer etmesini sağlayın. Eğer sabah fırsat bulamıyorsanız, akşamüzeri mutlaka yürüyüş yapmalısınız. Düzenli kahvaltı ve egzersizlerinizi ihmal etmeden alışkanlık haline getirmelisiniz. Önemli olan sporu sürekli hale getirerek vücuda belirli bir alışkanlık kazandırmaktır.

Zayıflama Hareketleri

Vücudunuzu sıkılaştıracak ve aynı oranda zayıflatacak pek çok hareket bulunmaktadır. Plates bu hareketlerin hepsini kendi bünyesinde barındırmaktadır. Vücudun her bölgesi için ayrı ayrı çalışarak kasları kuvvetlendiren egzersizleriyle, daha yoğun yaşamanızı sağlayacaktır. Beslenme düzeninizle de bağlantılı olan kondisyonunuzu daha kuvvetli ve bilinçli çalıştırmak için spora ağırlık vermelisiniz. Egzersize öncelikle basen, göbek ve kalça hareketleriyle başlayabilirsiniz. Çünkü en çok bu bölgelerden şikayetçi olunmaktadır. Evde yapabileceğiniz egzersizlerle daha sıkı bir forma girmeniz mümkündür. Programlı, sistemli ve düzenli bir şekilde yaşamak için egzersiz hareketlerini uygulamanız gerekiyor. Yaklaşık 2 hafta süreyle uyguladığınız zaman, yavaş yavaş vücudunuzun şekil aldığını görebilecek, daha esneklik kazandığınızı fark edebileceksiniz. Buna ek olarak ip atlamak da oldukça zayıflatan egzersizlerden biridir. Vücudun her bölgesini çalıştırarak, yağların yanmasını hızlandıran ip atlamak, kasların da güçlenmesini sağlar. Özellikle kondisyonlu kişilerin ip atlamayı alışkanlık haline getirdiklerini biliriz. Hareketsiz yaşam biçimini tercih edenlerin daima yorgun, halsiz ve daha az enerjili olduklarını gözlemliyoruz. Kendinize uygun bir egzersiz programını seçerek daha sağlıklı yaşamaya ilk adımı olabilirsiniz. Yaşam biçiminizi değiştirerek ve sadece kendinize ayıracağınız 1 saatle ileriki hayatınızın daha kaliteli olmasını sağlayabileceksiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git