Anasayfa » Güzellik » Zayıfım ve Kilo Alamıyorum

Zayıfım ve Kilo Alamıyorum

Zayıflıktan şikayet eden bireyler ilk önce bir uzman hekime görünmelidir. Gerekli testlerle birlikte, bireyin neden kilo alamadığı saptanır. Bazı insanlarda kilo alamama nedeni, bireyin hasta olması olabilir. Uzman hekim tarafından bir hastalık tespit edilmezse, bir diyetisyen eşliğinde beslenme programı oluşturabilirsiniz. Bu en sağlıklı yöntemlerden biridir.

Kilo alamayan ve zayıf olan insanlarda vitamin ve mineraller genellikle azdır. Aldığınız vitamin ve minarelleri çoğaltmanız kilo almada etken olabilir.

Her zaman vurgulanan düzenli ve dengeli beslenme kilo alımını hızlandıran en önemli etkenlerden biridir. İmkanınız el verdiği sürece, her gün aynı saatlerde ve 3 öğün yemek yemeye özen göstermelisiniz.

Zayıfım ve Kilo Alamıyorum

Çok çay ve kahve tüketiyorsanız, bunları çok aza indirgemelisiniz ya da hiç kullanmamalısınız. Çünkü çay ve kahve az da olsa metabolizmanızı hızlandırır ve daha fazla enerji kaybına neden olur. Bir diğer metabolizmayı hızlandıran şey ise sigaradır. Çevrenizde sigarayı bırakan herkesin kilo aldığı söylentisi bu yüzdendir. Her sigara, metabolizmayı %10-12 oranında hızlandırır. Ve bu da sizin için fazladan enerji kaybıdır.

Ayda 1-2 kilo en sağlıklı olan kilo alma miktarıdır. 1 ayda 5-6 kilo gibi miktarlar asla düşünmeyin. Bu sizin için sağlıksızdır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git