Anasayfa » Moda » Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi

Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi

Yazın güneşten, kışın soğuk ve yağıştan korunmak için şapka kullanıyoruz. Bu işlevinin yanı sıra şapka doğru seçildiğinde, çok da güzel bir aksesuar. Şapkayı doğru seçmek ise elbette sadece materyalini seçmekten geçmiyor. Tabi ki hasır ve ince keten şapkalar yazın, kalın kumaşlardan yapılmış veya örgü şapkalar ise kışın kullanılmaya elverişli ancak şapka kullanımında göz önünde bulundurulması gereken bir başka nokta ise yüz şekline uygun şapka seçimi.

Her zaman en trend aksesuarlarından biri olan şapkalar, desenleri ve modelleriyle pek çok kadını cezbederken, yüz şekline dikkat etmeksizin edinilen şapkalar çok da hoş görüntüler sağlamayabiliyor. Bunun için yüz şeklinizin farkında olmanız ve yüzünüze uygun şapka seçmeniz önemli.

Oval bir yüzünüz varsa, sizin için büyük, genellikle hasırdan yapılmış şapka formlarında karşılaştığımız modeller sizin için oldukça uygun. Büyük formda şapkalar, yüzünüzün bir bölümüne gölge düşürerek sizi oldukça çekici bir imaj kazandıracaktır.

Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi

Yuvarlak bir yüzünüz varsa, kenarları oval ve içe doğru bükülmüş formdaki şapkalar sizin için ideal. Şampa alırken bunu göz önünde bulundurursanız, siz de daha iyi bir görüntüye ulaştığınızı fark edeceksiniz.

Yüzünüz bu iki formada uymuyorsa yani kemikli ve uzun bir yüz şekliniz varsa,yüzünüzü örten ve gölgeleyen şapkalardan kaçınmalısınız. Çünkü böyle modeller, yüz ifadenizi daha da sertleştirecektir. Sizin şapka seçiminizde, kenarları kepsiz modeller ile yüzünüzü tamamen ön plana çıkaracak fötr şapkalara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git