Anasayfa » İnternet » Youtube Kullanıcı Adı Değiştirme

Youtube Kullanıcı Adı Değiştirme

Youtube günümüzde herkesin kullandığı dev bir içerik sitesi. Herkes videosunu buraya yüklüyor, bulmak istediği videoları burada aratıyor. Her amaca uygun içerik barındıran sitede kanal sistemi yer almakta. İçerik konusunda aynı aratmaları yapmak yerine ilgili bir kanal bulup abone oluyorsunuz. Böylece anasayfanızda abonesi olduğunuz kanalların güncel videolarını rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Tabi ki bunlardan önce youtube hesabınıza giriş yapmalısınız. Youtube’a giriş yaparken kullanıcı adı politikası adı altında kullanıcıya yol gösterilmekte. Özellikle özgünlük konusunda çok duyarlı olan Youtube sizi orjinalliğe, akılda kalacak sadece sizi çağrıştıracak bir isim bulmaya, diğer markalara ve kullanıcılara saygılı olmaya davet ediyor. Sahte hesap veya kullanıcı adı işgal etme gibi eylemler youtube üyeliğinizi kaybetmenize neden olabiliyor.

Youtube Kullanıcı Adı Değiştirme

Youtube kullanıcı adı değiştirmek olağan bir durum olarak görünse de birçok kullanıcı bu işlemi yapamıyor. Bunun için öncelikle sağ üst köşede kullanıcı isminizin yazdığı butonu tıklayın. “ Kanalım ” sekmesine giriş yapın. Kullanıcı adınızın hemen üstünde “ kanal ayarları ” nı tıklayın. Karşınıza 3 adet sekme çıkacak bunlardan “bilgiler ve ayarlar“ a giriş yapın. Kullanıcı adınızın ve resminizin bulunduğu kısımdaki yer alan “düzenle“ butonuna tıklayın. Düzenle sekmesi açıldıktan sonra karşınıza profilinizdeki bir çok içerik çıkacak. Resimleriniz ve isimlerinizi rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. İsminizin üzerine geldiğinizde çevresi mavi renkli olacaktır. Tıkladığınızda kutucuklara kullanmak istediğiniz ismi girin. Youtube’da milyonlarca kullanıcı olduğundan sahte içeriği önlemek amacıyla site size kullanıcı adının kullanılabilirliği ile ilgili geri bildirim yollayacaktır. Kabul edildiğinde kullanıcı adınız artık değişmiş olacak. Yazının başında da belirttiğimiz gibi özgün içeriğe önem verin. Kullanıcı adınızdan yüklediğiniz videolara kadar her şey size özgü olsun. Youtube un başlıca kriteri budur. Kullanıcı adınızı seçerken de çok dikkatli olun çünkü benzer isimler birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor olabilir. Sizi bulmak isteyen site sakinleri isim benzerliğinden dolayı başka kanallara, istemedikleri içeriklere ulaşabilirler. Youtube ne kadar izin vermese de bir şekilde aksaklıklar olabiliyor. Öncelikli olarak kendiniz bilinçli davranıp özgün bir kanal oluşturma düşüncesine sahip olmalısınız.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git