Anasayfa » Güzellik » Yorgun Ciltler İçin Cilt Bakımı

Yorgun Ciltler İçin Cilt Bakımı

Yorgun ciltler sağlıksız ve negatif görünüm verirler. Bu yorgunluğu makyaj veya başka herhangi bir şey kapatamaz. Gündelik hayatın yoğun iş stresi, yaşam biçimi, beslenme ve diğer çevresel faktörlere bağlı olarak ilerleyen hayat yorgun cilt sergileyerek olumsuz bir görünüm verirler. Özel günlerinizde veya gündelik yaşantınızda, görselliğe önem veriyor olmanız kaçınılmazdır. Bunun için küçük maskelerle yorgun görünümün üzerine çizgi çekebilirsiniz. Yorgun görümle hasta ve bitkin görünmeniz olağandır. Bu imajı silmek için evde oldukça basit tekniklerle maskeler yapıp cildinize canlılık kazandırabileceksiniz. 1 şişe maden suyu, 1 limon, 3 yemek kaşığı bebe yağıyla cildinizin yorgun görünümü yok edebileceksiniz. Maden suyunu temiz bir kabın içine boşaltın, içine yarım limon suyu sıkın. Daha sonra içine bebe yağını ilave edin. İyice karıştırdıktan sonra, karışımı bir sprey şişesinin içine boşaltın. Cildinize bu karışımdan eşit miktarda sıkın ve yayın. Geceleri yatmadan önce, spreyinizi sıkın ve ertesi güne cildinizi hazırlayın. Ayrıca bu karışım harika bir makyaj öncesi bakımıdır. Pürüzsüz bir makyajın formülü, düzgün ve bakımlı bir ciltle mümkündür. Cilt için bitkiler, sebze ve meyveler harikadır.

Dere otu maskesi de bunlardan bir tanesidir. Tabiatın kucağından gelen dere otu, yaşlanmayı geciktiren, günlerin yorgunluğunu silebilen etkiye sahiptir. Öncelikle bir tutam dere otunu blender’dan geçirerek parçalayın. Bir şişe sodayla parçalanmış dere otunu karıştırın. Boş bir buz kalının içine karışımı eşit miktarda boşaltın. Donması için 3 saat buzlukta bekletin ve kullanıma hale gelmesini sağlayın. Her gece uyumadan önce bir adet buzu cildinizde gezdirin. Cildinize zindelik ve tazelik kazandırmanın en kolay yollarından biridir. Taze cilt bir bebeğinki kadar pürüzsüz ve yumuşak olacaktır. Cilt ilerleyen yıllar karşısında, yer çekimine karşı tazeliğini ve elastikiyetini zamanla kaybetmeye mahkumdur. Zamanla yerini soluk bir görünüme bırakarak, göz altındaki torbaları da açığa çıkarır. Yorgun olan üst derileri, sık sık temizleyerek cildi arındırmak gerekiyor. Aksi halde cilt nefes alamayarak kendisini yenileyemeyecektir. Önemli olan sağlıklı tabakayı ortaya çıkarmaktır. Cildi doğru bakım maskeleri ve peelingler ile destekleyerek sağlıklı bir görünüme yer açmış olacaksınız.

Yorgun Ciltler İçin Cilt Bakımı

Yorgunluğun yanı sıra cildin rengini kaybetmesini sağlayan başlıca etmek sigaradır. Cildin sarı kara bir renk almasını sağlayan sigara kullanımı, cildi en yorgun gösteren dış faktörler arasındadır. Bunun için cildi daha bilinçli besleyerek, rengini korumasını sağlamak gerekmektedir. Yatmadan önce bir adet armudun suyunu sıkın ve yüzünüze iyice yedirin. Cildinizin yorgun görünümünü alırken, tıkanan gözeneklerin de açılmasını sağlayacaktır. Olgun yarım adet avokadoyu, 2 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyuyla temiz bir kabın içinde iyice karıştırın. Avokadonun cildi temizlemek konusunda uzman olduğunu herkes bilir. Cildin güzelliğini korurken, herkesin dikkatini çeken gizemine siz sahip olacaksınız. Tüm cildinize bu karışımı sürdükten sonra 1 saat bekleyin. Özellikle göz çevresine de uygulayın. Sigaraya ve çevresel faktörlere karşı oluşan kırışık ve yorgun görünümü mucize şekilde yok edecektir. Kendisini seven her kadının en az haftada 2 defa cilt bakımı uygulaması gerekiyor. Kir kalıntıları, ölü deriler, stres ve buna bağlı olarak gelişme gösteren bir çok oluşum cildin beslenmesine izin vermeyecektir. Cildin var olan vitaminini alarak, sağlıksız bir görünüme sebebiyet verecektir. Bu karışım ciltte oluşan lekelere ve sivilcelere karşı da mücadele edecektir. Salatalık kabuğunu sade olarak cildinizde gezdirin. Daha sonra cildinizi yıkamayın ve sabaha kadar kalmasını sağlayın. Nefes alan cildiniz ertesi güne kendisini hazırlayarak, görünümünüzü pürüzsüz kılacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git