Anasayfa » Güzellik » Yeni Yıl İçin Güzellik Maskesi

Yeni Yıl İçin Güzellik Maskesi

Kadınlar için güzellik ve bakım vazgeçilmezdir. Özellikle yeni yıl gibi özel günlerde, pürüzsüz bir makyaj yapmak için pürüzsüz ve doğal bir cilde ihtiyaç hissedersiniz. Bunun için uzmanların hazırlamış olduğu mucize formüller sizlere yardımcı olacaktır. Sivilce ve siyah noktalardan arındıran, cildin yorgunluğunu alan ve doğal gösteren pratik maskelerle harikalar yaratabilirsiniz. Pahalı kozmetik ürünlere hiç ihtiyacınız yok. Çünkü doğanın sunduğu mucize bitkiler ve meyvelerle cildinizin patronu olabilir, doğal güzelliğinizi kontrol altına alabilirsiniz. Bilindiği gibi pürüzsüz bir cilde yapılan makyaj, porselen gibi görünüme sahip olmanızı sağlar. Öncelikle siyah noktalar ve sivilceler için Sunan Dumankaya’ nın hazırladığı formülleri sizlerle paylaşıyoruz. Her cilt yapısının farklı gereksinim ve ihtiyaçları vardır. Güzelliğin ilk adımı temizlik olduğu için, öncelikle cilt temizliğiyle işimize başlayabiliriz. Cilt temizliği için gül suyu başlıca kaynaklardan biridir. Pamuğun üzerine dökeceğiniz bir miktar gül suyuyla cildinizin ne kadar temizlendiğini görebileceksiniz. Harika bir tonik vazifesi görür ve arındırarak canlılık verir. Ilık su ve hijyenik bir sabun ile yıkadığınız cildinize gül suyuyla masaj yaparak arındırın. Evdeki doğal yöntemlerle cildinizin tazeliğini korumak için kaynamış suyun içine birer tutam lavanta, melisa, papatya ve hatmi çiçeği ekleyelim. 20 dakika demlendirip süzelim. İçine saf alkol ekleyelim. Hazırlanan karşımı kapalı bir şişede buzdolabında saklayalım. İhtiyaç hissedildiği kadar cildimiz üzerinde masaj yaparak kullanalım. Cildi pürüzsüz yapar, sağlıklı bir görünüm ve canlılık verir. Ayrıca makyajınızı yaparken kalıcı ve harika bir makyaja zemin hazırlar.

Bu maskeyi sürekli kullanabilir ve makyaj yapmaya geçmeden 1 saat önce cildinize sürebilirsiniz. Hassas ciltler için özel gün ve akşamlar için makyajdan önce yapabileceğiniz harika bir maske sizleri bekliyor. Yine Suna Dumankaya formüllerine bakıyoruz ve mucize maskemizi cildimizle buluşturuyoruz. Hassas cilde sahip bayanların makyaj ve diğer kimyasal koruyuculara karşı daha dikkatli ve korumalı davranmaları gerekiyor. Biberiye ve gül suyuyla cildinizi yoğun geçecek akşam makyajına hazırlayabilir, daha pürüzsüz görünüm elde edebilirsiniz. 1 çorba kaşığı biberiyeyi 300 ml. gül suyuna karıştıralım. Karanlık bir yerde saklayalım ve ihtiyaç dahilin de karışımı pamuk yardımıyla cildimize uygulayalım. Her akşam cildinizi mucize karışımla temizleyip, hassas cildinizi kimyasal ve dış etkenlere karşı korumaya altına alın. Makyajdan sonra cildinizi doğal temizleme sütüyle kalıntılardan arındırabilir ve dinlendirebilirsiniz. Evde kendiniz hazırlayıp makyajdan sonra ve akşam yatmadan önce ertesi güne hazırlayın.

Yeni Yıl İçin Güzellik Maskesi

1 salatalığı rendeleyin. 1 su bardağı sütün içine koyup kaynatın ve süzün. Her gün sabah akşam bu karışımı pamuk yardımıyla cildinize yedirin. Cildiniz arınarak güne pürüzsüz bir başlangıç yapacaksınız. Sivilceler bir çok kişi için ciddi bir sorundur. Özellikle özel zamanlarda sivilceler büyük sorun yaratır. Her yaşta yaşanabilen sivilceleri evdeki imkanlarınızla ve doğal yollarla yok edebilirsiniz. Doğadan gelen basit formüllerle cildinizi sivilcelerin yarattığı pürüzlü görünümden arındırabileceksiniz. 6 adet aspirini ezelim. Alkolle karıştırıp 3 gün bekletelim. Bu karışımla yüzünüzü her gün silin. Sivilcelerinizden eser kalmayacak ve cildinizle barışacaksınız. Cilt hijyen, bakım ve güzelliğin aynasıdır. Kişisel seçenek ve tercihleriniz doğrultusunda cildinizin güzelliğine katkıda bulunacak olan sizlersiniz. Makyaj kalıntıları, kimyasal ürünler, sigara içimi, kötü hava şartları ve mevsim değişiklikleri cildin vereceği tepsiyle birebir alakalıdır. Cildinize yeterince özeni göstermezseniz, nefes almayan gözenekleri tıkayacaksınız. Cilt tipiniz ne olmuş olursa olsun, yapacağınız bakının önemi büyüktür. İlerleyen yıllara meydan okuyan bir cilde sahip olmak için gerekli ve ihtiyacı olan bakımı uygulamanız gerekiyor. Kimyasal ürün çeşitliliği cildinizin çabuk yıpranmasını sağladığı için, mutlaka koruyucu doğal destekler almanız gerekecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git