Anasayfa » Otomobil » Yeni Toyota Yaris Hybrid

Yeni Toyota Yaris Hybrid

Hızla ilerleyen ve gelişen teknolojide otomotiv sektörü de fazlasıyla nasibini almakta, güçlü otomobil firmalarından Toyota da yenilikçi modelleriyle otomotiv sektörünün ilerlemesinde katkıda bulunuyor. Yeni Yeni Toyota Yaris Hybrid bunu ispatlar nitelikte bir model.

Yeni Toyota Yaris Hybrid

Toyata bu yeni ürünüyle birlikte elektrikli ve benzinli motoru başarıyla birleştirmiş ve bu sayede çok düşük seviyelerde salınım ve yakıt tüketimini başarıyla sağlamıştır. Ayrıca manuel olarak ayarlanabilen motor seçeneğiyle EV ve ECO aracı ister benzinli ister elektrikli olarak kullanım seçeneği sunmaktadır. Yeni Toyota Yaris Hybrid şehir içi kullanımda 3.4lt/100km yakıt tüketimiyle binek araçların en cimrisi olmayı başarıyor. 0-100 km hıza 11.8 saniyede çıkıyor ve maksimum hızı 160 km/h ‘e ulaşabiliyor. Yeni Toyota Yaris Hybrid baz donanımında sunulan özellikleri de dikkat çekiyor. Sis farları, torpido soğutucu haznesi, otomatik far, yağmur ve park sensörleriyle konforlu bir yolculuk için en ince ayrıntılar düşünülmüş. Ayrıca mevcut innovasyon sistemiyle çevrimiçi navigasyon ile birlikte istediğiniz bir noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Arka görüş kamerasıyla kolayca ve güvenle park edin.

Yeni Toyoto Yaris Hybrid bize bazı alışkanlıklarımızı unutturacak nitelikte, neden mi? Mesela araçta; marş motoru yok, motorda ses yok, vites kutusu yok debriyaj pedalı yok trafikte ve kırmızı ışıkta beklerken benzin harcama derdi yok, peki ne mi var? Frene bastıkça kendini şarj eden hybrid sistem, tam otomatik E-CvT sürekli değişken şanzıman 50km/h kadar sadece elektrikli motoru kullanma imkanı işte bunlar ve daha fazlası Yeni Toyota Yaris Hybrid’te. 15 yıllık ve toplam 4 milyon adet satışa ulaşmış Toyota, hybrid teknolojisiyle Toyota plazalarda sizlerin beğenisine sunuluyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git