Anasayfa » Güzellik » Yeni Doğan Bebeklerin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeni Doğan Bebeklerin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yeni doğan bebeklerde en önemli cilt sorunlarından bir tanesi pişiktir. Yeni doğan bir bebeğin cildi oldukça hassas ve narindir. Bu nedenle yeni doğan bir bebeğe cildi göz önünde bulundurularak yaklaşılmalıdır. Yeni doğanların cildinde pişik ve döküntü oldukça sık rastlanılan bir cilt sorunudur ve kolaylıkla oluşabilir. Özellikle bebek bezlerinden dolayı oluşan pişiklerle sıklıkla karşılaşılır. Bebeğin altını temizlerken su ve pamuklu ıslak mendiller tercih edilmelidir. İçeriğinde kimyasal madde barındıran ıslak mendiller bebeğin hassas cildi için uygun değildir. Ayrıca oluşabilecek pişiği önlemek için bebeğin her altı değiştiğinde pişik kremleri kullanılmalıdır.

Bebeğin hassas cildi için su ve pamuk yeterli olur!

Yeni doğan bebeklerde cilt yapısında doğal koruyucu özelliği olan bariyerler tam anlamı ile gelişmediği için bebekler enfeksiyonlara ve enfeksiyon hastalıklarına karşı daha elverişli olur. Bu nedenle bebeğin cildi için kullanılacak ürünlerin içeriğine dikkat edilmelidir. Kullanılacak ürünün içeriğinde fazla madde barındırmaması bebeğin sağlığı açısından önemlidir.

Yeni Doğan Bebekler

Kimyasal madde içeren şampuanlardan uzak durulmalıdır!

Bebekleri banyo yaptırırken ciltlerinde mevcut olan doğal yağların korunması önemli bir ayrıntıdır. Bu nedenle bebeğin banyosu için tercih edilen şampuan doğal içeriklere sahip olmalıdır. Bebeklerin ilk 6 aylık dönemlerinde seçilen ürünlerin parfüm, alkol, renklendirici gibi katkı maddesi içermediğinden emin olunmalıdır. Bu tür ayrıntılara dikkat edilirse bebeğin cildi birçok olumsuz faktöre karşı korunmuş olur.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git