Anasayfa » Güzellik » Yaşlanma Karşıtı Şifalı Bitkiler

Yaşlanma Karşıtı Şifalı Bitkiler

Yaşlanmak her insanın doğasında var olan bir gerçektir. Fakat kimileri bu gerçekle çabuk yüzleşir, kimileri daha geç bir zamana taşır. Bunun sebebi cildin kendini tazelemesi ve yenilenmesi kaynaklıdır. Beslenen, temizlenen ve yenilenen cilt yaşlanmayı geciktiren başlıca faktörlerden biridir. Özellikle 30 lu yaşların başında yüz ve dekolte bölgesinde beliren hafif çizgiler, ilk belirtileri vermeye başlarlar. Kırışıklığın başlıca faktörü beslenme alışkanlığı, cildin vitaminsiz ve bakımsız kalmasıdır. Stres ve yoğun çalışma ortamının da tetiklediği kırışıklık belirtileri yaşlılığa davetiye çıkaran sinyallerin başında gelir. Yaşlılığın yaşla bir ilgisi olmadığını kanıtlayan uzmanlar, klasik ama oldukça doğru olan sözü her zaman vurgulamışlardır. Yaşlılık insanın doğasında var olan, fakat geciktirmesi sizin elinizde olan bir oluşumdur. Yaşla değil, bakımla genç kalmak da cildin istek ve ihtiyaçlarına yeterli seviyede cevap vermekle alakalıdır. Uzmanların hazırladığı gençlik formülleriyle siz cildinizi uzun yıllar diri tutabileceksiniz. Bilindiği gibi yaşı ele veren ve ilk bakışta göze çarpan dekolte bölgesi, göz kenarlarıdır. Çeyrek asırdan sonra yüze vuran çizgiler, yorgun bir ruhun getirdiği neticedir. Cildine özen gösteren kişilerin daha genç yaşlandıklarını gözlenmektedir. Kanıtlanan bu oluşumdan sizler de faydalanabilirsiniz. Üstelik oldukça ekonomik olan ev bakım maskeleri, peelingler sayesinde artık cildiniz yaşınızı ele vermeyecektir. Bu sayede kırışıklıklarınızla kolayca mücadele edebileceksiniz. Sebzelerle hazırlanan gençlik iksiri olarak tabir edilen mükemmel bir içecek formülünü sizlerle paylaşacağız.

2 kase ıspanak, 2 salatalık, 1 kereviz1 çay kaşığı zencefil kökü, birkaç dal maydanoz, 2 adet elma, 1 tutam ıhlamur ve çeyrek limonu alalım. Hepsinin suyunu çıkaralım, süzelim ve içelim. Bu karışımdan günde 3 bardak içilmesi halinde, vücudunuz kendinizi yenilemeye başlayacaktır. Vücudu içten ve detoks etkisi yaratan bu karışımla kırışıklığa ve yorgun bir bedene son vermiş olacaksınız. Kaybolan enerjinizi takviye edecek, kırışıklarınızla mücadele etmenizi kolaylaştıracak mucize bir karışımdır. Ayrıca gün boyu ihtiyacınız olan enerji takviyesini vücudunuza depolamış olacaksınız. Bunun yanında cilt kırışıklığı için kimyasal kremlere ihtiyaç hissetmeden, kendi kreminizi hazırlayabileceksiniz. Cildinizin tazelenmesini sağlarken, tüm kırışıklıkların önüne geçecektir. Ender saraç tarafından hazırlanan ve sizlere sunulan gençlik kremiyle, yıllara meydan okumanın haklı mutluluğunu yaşayacaksınız. 1 su bardağı lavanta çiçeği, 1 bardak portakal suyu, 2 dilim kabuğu soyulmuş salatalık, 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı bal ve aldığı kadar mısır unu kırışıklık kremi için yeterli olacaktır. 1 su bardağı lavanta çiçeğini, 1 bardak portakal suyuyla karıştıralım. Kısık ateşte biraz ısıtalım ve ezilmiş olan salatalığı içine ilave edelim. Yumurta sarısı, bal ve mısır ununu ekleyip krem kıvamına gelinceye kadar karıştıralım. Bu karışımı buzdolabına koyup 1 saat bekletelim. Hazırladığınız harika kremi 1 ay boyunca haftada 2 defa olmak üzere cildinize ve dekolte bölgenize iyice yedirin. Sonrasında cildinizdeki gerginliğin artıp, kırışıklıklarınızın ve yorgun görünümünüzün kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Yaşlanma Karşıtı Şifalı Bitkiler

Cildi yenileyen E vitaminiyle hazırlanan maskeler etkisi anında gösterecektir. E vitamini hücreleri yeniler, yaşlanmayı geciktirir ve kırışıklığı tamamıyla önler. 1 adet E vitamini kapsülü, 1 damla buğday özü yağı, 2 damla kayısı çekirdeği yağı ve 1 çay kaşığı arı sütüyle cildinizde harikalar yaratacaksınız. Hepsini karıştırıp her gece yatmadan önce göz kenarları çevresine bu karışımdan sürün. Kaz ayağı diye tabir edilen ve olmazsa olmaz göz kenarı kırışıklıklarına karşı gelen mucize bir karışımdır. Suna Dumankaya formülüyle yorgun görünen ve zamana çabuk yenik düşen göz kenarları çevrenizi koruyacaktır. Güneşi stres, soğuk hava, kuru ve yeterli bakım yapılmayan cilt olduğundan daha çabuk yaşlılık belirtileri vermeye başlayacaktır. Bu oluşumun önüne geçip yıllara adeta meydan okuma savaşını kazanan sizler olmalısınız.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git