Anasayfa » Teknoloji » Windows 8 Yenilikleri

Windows 8 Yenilikleri

Microsoft’un son olarak piyasaya sürdüğü Windows 8′in yeniliklerine değinelim istedik. Bir bilgisayarı bilgisayar yapan bazı nitelikleri vardır; ekran kartı, anakart, video kartı, dahili ve harici bellekleri gibi. Aslında bilgisayarı bilgisayar yapan niteliklerin başında işletim sistemi geliyor. İşletim sistemi dediğimiz şey bir bilgisayarla ilgili birçok meziyeti bünyesinde bulunduran bir sistem bütünüdür. Bilgisayarın desteklediği programlar içerikleri yenilikler ve desteklediği donanım ve bütün yazılımları bulundurur. Günümüzde aktif olarak kullanılan bazı işletim sistemleri vardır. Android işletim sistemi tablet PC ve akıllı telefonlarda kullanılan ve oldukça verim alınan bir işletim sistemidir mesela; Apple’ında A serisi işletim sistemleri de yine iyi bilinen işletim sistemleri arasında gel gelelim bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemlerine bu tarihe kadar bilgisayar işletim sistemlerini Microsoft firması üstlendi ve halen başarıyla götürmekte. Örneğin Windows 95 serisiyle hatırlarız ve 98, NT, XP serileri takip eder onları daha sonra Windows 7 ye geçen Microsoft bu anlamda yine kullanıcıları memnun etti yeni menü tasarımları birbirinden güzel görsel öğeleriyle kullanıcının beğenisine muhteşem bir ürün sundu.

Daha önceki serisi olan Windows 7 ye göre birçok yeniliğe sahip olan Windows 8 daha özel bir masaüstü ile karşımıza çıkıyor ki bu anlamda her şeyin elinizin altında olmasını sağlıyor. Mesajlarınız tek bir simge ile açılıyor ve istediğiniz sosyal uygulama üzerinden mesajlarınıza bakabiliyorsunuz. Ayrıca daha düşük sistem gereksinimi sayesinde daha iyi bir performans ile daha hızlı bir açılış süresi sunuyor.

Windows 8

Menü içerikleri daha renkli ve canlı istediğinizde ayrı ayrı istediğinizde ise tümleşik bir görünüme kavuşan menüsüyle kullanıcıları sevindireceğe benziyor.

Dediğimiz gibi tüm bu özelliklere sahip işletim sistemi Windows 8 denemeniz için teknoloji mağazalarında sizleri bekliyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git