Anasayfa » İnternet » Web Dünyasının Olmazsa Olmazları

Web Dünyasının Olmazsa Olmazları

20 yıldan itibaren hayatımızın içine nüfuz eden internet, insanların olmazsa olmazı haline geldi. Milyarlarca sayfadan oluşan devasal ağın artık “olmazsa olmaz” web siteleri var. Milyonlar her gün bu web sitelere tıklamadan yaşayamıyor. Türkçe dil seçeneği de sunan bu siteler, ülkemizde de bir hayli tutuluyor.

İşte neredeyse bağımlısı olduğumuz 5 web sitesi:

Google: Bu web sitesinin ana sayfasında, şirketin haber, Google Play mobil uygulama mağazası, Gmail gibi hizmetlerin kısayollarını görüyoruz. Elimizin altında en çok tıkladığımız arama motoru olan Google, basit arayüzü ve yenilenen Doodle’larla web kullanıcılarının en sevdikleri web sitelerin başında geliyor.

Web Dünyası

YouTube :Web dünyasının en geniş, en büyük paylaşım sitesi olan Yotube, güncelliğini her an yüklenen sayısız video ile koruyor.

Facebook: Hem şikayet ettiğimiz hem de vazgeçemediğimiz, web dünyasının en sevilen sitelerinden biri, sosyal paylaşım ağı olan Facebook. Sitenin gücü, başka pek çok web sitesine kaydolmadan Facebook bilgileriyle oturum açabilme özelliği sunmasıyla da gözler önünde. Ayrıca bu dev sosyal paylaşım ağının, akıllı telefonlar için hazırladığı son uygulamasında sesli mesaj özelliği de yer alıyor.

Twitter: 140 karakterle sınırlı gönderimlerin yapılabildiği bu sosyal paylaşım ağı, Facebook’tan oldukça farklı. Twitter’ı vazgeçilmez kılan sebeplerin başında, son dakika haberleri için çok hızlı bir kaynak olması. Ancak bu asılsız haberlerin de çok hızlı yayıldığı anlamına geliyor.

Wikipedia: Kullanıcılarına hem okuyucu, hem yazar olma imkanı veren, açık ansiklopedi özelliği gösteren bu web sitesinin toplam 24 milyon girdisi ile internetin en yaygın bilgi kaynaklarından biri.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git