Anasayfa » Güzellik » Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Bayanların farklı ortamlarda kendilerine şıklık kazandırdıkları kıyafetleri seçmek bazen çok zorlu bir müsabaka haline dönüşebilir.

Vücudunu tanımayan bayanların sıklıkla karşılaştıkları bu sorun alışverişin bir kabusa dönüşmesini sağlamaktadır. Vücut tipine göre kıyafet seçimi sizin yanlış seçimlerle kendinizi kötü gösteren seçimler yapmamanızı ve alışverişin keyifli bir hale dönmesini sağlayacaktır. Vücudunuzu tanır ve ona göre seçimlerde bulunursanız hem zorlanmamış olursunuz hem de göze batan hatları kapatmayı başarabilirsiniz.

Vücut tipinizi tanımanız çok kolay olmakla birlikte bacaklarınızda eğrilik varsa dar paça pantolonlar yerine şalvar modelleri kullanmanız taytlardan ve bacak yapınıza uygun olmayan kıyafetlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu tür bacak yapısına sahip bayanların üst seçimlerinde uzun bluzları kullanmaları, kısa üstlerden kaçınmaları doğru olacağı gibi uzun etek ve elbiseler, pantolonlarda ise bol ve İspanyol paçaları sizin içinde en mutlu olacağınız modeller arasında yer alacaktır.

Kısa boylu bayanların mini şort veya etek tercihi yerine tek parça elbise ve tulumları kullanarak daha hoş bir görüntü yakalamaları mümkün olacaktır. Bu sezonun çizgi modasıyla kıyafetlerde görülen dikey çizgiler sizi daha uzun gösterecek, yatay çizgilerse sizi kilolu ve kısa gösterecektir. Karmaşadan yani karışık desenlerden uzak durmanız, düz renkleri tercih etmeniz, uzun hırka ve ceketlerin yerine kısa modelleri kullanmanız önerilmektedir. Kalçalarınız büyükse İspanyol paça pantolonları giyim tarzınızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeli, taytlardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi

Elbiselerinizde dikkati göğüslere çeken modelleri tercih edin göğüs dekoltesinden çekinmeyin ve asla peplum ve fırfırlı detayları kullanmayın. Ama aynı zamanda göğüsleriniz büyükse dekolteyi asla kullanmayın kapalı veya degaje yakalı elbiseleri tercih edin. Kilolu bir bayansanız koyu renkleri kullanmanız, üzerinize tam oturan kıyafetlerden uzak durmanız onun yerine bol kıyafetleri seçmeniz doğru olacaktır. Bu sezonun trendlerinden olan çizgi desenini yatay değil dikine olarak kullanmanız daha zayıf görünmenizde yardımcı olacaktır. Göbeğinizi kamufle etmek istiyorsanız göğüsten sonra bollaşan elbise ve üstler tam sizin aradığınız kıyafetler olacaktır. Göğüs dekoltesi kullanın ve dikkati göbek bölgesinden uzaklaştırmanızı basenli vücut tipine sahip bayanlara tavsiye etmekteyiz.

Bayanların unutmaması gereken en önemli kural güzel giyinen bayan yoktur vücudunu tanıyan, ona göre seçimler yaparak şıklığı yakalayan bayan vardır. Bu sizin içinde zor olmasa gerek ne dersiniz. İşe vücudumuzu tanıyarak başlarsanız şık ve güzel olmak o kadarda zor olmayacaktır. Vücudunuzun hangi bölgesini beğeniyorsanız o bölge üzerine yoğunlaşmanızla birlikte kusurlu bölgenizden eser kalmadığını görmeniz mümkün olacaktır. İşte işin sırrı beğendiğiniz ve beğenmediğiniz bölgeleri belirleyerek seçimler yapmanız giydiğiniz her kıyafeti üzerinize yakıştırmanızı sağlayacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git