Anasayfa » Genel » Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır

Yurt içi veya yurtdışı seyahatlerde en çok tercih edilen güvenlik ve zamandan tasarruf sağlayan uçaklarla yapacağınız seyahatlerinizi ekonomik bir hale getirmeniz sizlere vereceğimiz tavsiyelerle mümkün olacaktır.

Gün geçtikçe uçak koltuk sayısı artan hava yolları içerisinde ülkemizde ve dünya ülkelerinde kıyasıya bir rekabet bulunmaktadır. Rekabetle birlikte gelen kalite ve ucuz uçak bileti bulma imkanı da seyahat edecek sizlere avantaj olarak yansımaktadır. Özellikle Milli hava yollarına ve IATA (International Air Transport Association) denilen dünyadaki farklı kriterleri yerine getirmeyi başaran firmaların üye olduğu çatı altındaki hava taşıyıcılarının uçaklarında üç tip bilet bulmanız mümkün olmaktadır. Ekonomi sınıfı, business ve firt class olarak kategorilendirilen sınıflar içinde ekonomik, ucuz uçak bileti bulunabilmesi, kampanyaların sıklıkla yapılmasıyla bilinmektedir. IATA’ya üye hava yollarının önceden koltuklarının satılması veya boşluk olabilecek hatların önceden belirlenmesi için sizlere sunduğu belirli şartlardaki uçak biletleri uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Uçak Bileti

Ekonomik bilet örnek olarak sıklıkla uygulanan 21 günlük seyahatlerin geçerli olduğu veya rezervasyon süresinin 24 saat gibi kısıtlandığı koltuklar bulmanız mümkün olacaktır. Bu kampanyalarda rezervasyon değişikliği veya iptal konusunda fazla bir şansınız olmamakla birlikte son yıllarda çok popüler olan ve sizlere mutlaka yaptırmanızı önerdiğimiz seyahat sigortaları bu gibi durumlarda devreye girmektedir.

Ucuz uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta iptal ve değişiklik kurallarını öğrenmeniz olacaktır. Yüzyılımızın en önemli icatları arasında yer alan internet üzerinden acentaların veya hava yollarının sizlere sunduğu ucuz uçak bileti kampanyalarından yaralanabilirsiniz. Seyahat tarihinizde 1-2 değişiklik yapma şansınız varsa internetten yapacağınız araştırma sonucunda uçak biletinizi ekonomik bir şekilde alma şansına sahip olabilirsiniz. Ülkemizde faaliyet gösteren hava yolu şirketlerinin başlattığı erken rezervasyon kampanyaları ucuz bilet bulunmasında ekonomik çözümler getirmiş ve dip fiyattan başlayarak yükselen ücretler sizlere sunulmuştur.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git