Anasayfa » Twitter » Twitter’da Tweetleri Gizleme

Twitter’da Tweetleri Gizleme

Facebook akrabalarla doldu diyen herkesin bir Twitter hesabı var artık. Anlık bir paylaşım sitesi olan Twitter, sosyal medyanın en popüler uygulaması olmaya devam ediyor. Tüm dünyada milyonlarca kişinin Twitter hesabının olduğu şu günlerde, siz de anlık mesajlarınızı, Twitter üzerinden diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Birçok özelliğinin yanı sıra, Twitter’ın en önem verdiği özelliklerden biri de gizlilik. Twitter’daki tweetlerinizi herkesin görmesini istemiyor yada tweetlerini gizlemek istiyorsanız, tweetlerinizi korumaya alabilir ve isteyen herkesin onlara ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Tweetlerinizi sadece takipçileriniz ile paylaşmak istiyorsanız, birkaç adımda Tweetlerinizi korumaya alabilirsiniz.

Anasayfada ayarlar kısmına tıkladıktan sonra, temel bilgilerinizin yer aldığı hesap bölümünden, “tweetlerimi koruma al” butonuna tıklayın. Sonrasında şifrenizi girmeniz gerekiyor. Şifrenizi girdikten sonra sayfa güncellenecek. Artık tweetlerinizi sadece takipçilerinizle paylaşacaksınız. Böylece Tweetlerinizi görmesini istemediğiniz kişiler, sizin sayfanıza ulaşmak için size takipçi isteği göndermek zorunda kalacak. Takipçi istekleri, hesabınıza girdiğiniz anda anasayfada karşınıza çıkar, buradan dilediğiniz isteği onaylayabilir, dilediğinizi reddedebilirsiniz.

Tweetleri Gizleme

Tweetlerinizi korumaya aldıktan sonra, Top trend olan kelimeleri kullandığınızda, o kelimeyi aratan herhangi bir kişinin listesinde, sizin yazdıklarınız görünmeyecek. Ayrıca takipçileriniz, yazdıklarınızı Retweet edemeyecek, ama isterlerse favorilerine ekleyebilirler. Twitter’da tweetlerinizi gizleyebileceğiniz gibi, Tweet medya içeriğinizi de sınırlayabilirsiniz. Hassas içeriğe sahip fotoğraflarınız varsa, bunları yine aynı sayfadan düzenleyebilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git