Anasayfa » Twitter » Twitter’da Onaylanmış Hesap

Twitter’da Onaylanmış Hesap

Twitter’da onay işareti olan mavi rozetli hesaplara onaylanmış hesap denir.

KİMLERİN HESABI ONAYLANIR?

Twitter’da profili bulunan ve kendi şahsına ya da yetki verdiği birinin kullanımında olan ünlü iş adamlarının, yöneticilerin, devlet büyüklerinin, oyuncuların, müzisyenlerin, gazetelerin ve büyük kuruluşların hesapları genellikle onaylıdır. Sayılanların dışında da onaylanmış hesabı olan kişiler vardır. Ve bu kategoride olan herkesin ya da her kurumun hesabı onaylanmış anlamına gelmez.

Twitter, genellikle bu alanda olanların aktifliğine, takipçi sayısına, popülerliğine bakarak onaylama işlemi yapar. Ve yapılan açıklamaya göre, aranma sıklığı olan profiller daha hızlı onaylanmaktadır.

ONAYLANMIŞ HESAP BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Twitter’ın son açıklamalarına göre herkese açık bir başvuru formu bulunmamaktadır. Eğer yukarıda belirtilen şartları taşıyorsanız Twitter sizinle irtibata geçecektir. Eğer yukarıdaki şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız, Twitter illegal bir şeye başvurmadan, aktifliğinizi arttırmanızı önermektedir.

Twitter'da Onaylanmış Hesap

ONAYLANMIŞ HESAP DIŞINDA ÇEVİRMEN ONAYINA DA SAHİP OLABİLİRSİNİZ

Twitter translation center’ bölümünden Twitter’ın Türkçeleşmesine katkıda bulunarak ‘Çevirmen’ hesabına sahip olabilirsiniz. Bu özellik bir çok kişide bulunmaktadır.

Çevirmen hesaplarının da yanında, mavi renkli dünya rozeti bulunmaktadır. Hergün düzenli olarak Twitter’ın Türkçeleşmesine katkıda bulunarak bu rozete sahip olabilirsiniz. Bu süreç bazen 30 gün ve daha fazla sürebilmektedir. Bu tamamen sizin katkınıza bağlıdır.

Çevirmen hesabına sahip olduğunuzda, eğer çevirmen olarak kalmak istiyorsanız, aktif olarak çeviri yapmaya devam etmelisiniz. Çünkü Twitter, sizi çevirmen yaptıktan sonra da takip etmektedir. Yani işin özü Twitter’da aktif olmaktır.

Twitter hissedarları, ileriki zamanlarda bir plan gerçekleştirip belki ücretli onaylanmış hesap sistemi gibi bir sistem gerçekleştirebilir. Çünkü birçok sosyal medya her ne kadar ücretsiz hizmet verse de, sürekliliğini devam ettirmek ve daha çok para kazanmak için bu tür sistemler geliştirmektedir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git