Anasayfa » Twitter » Twitter Nasıl Kullanılır

Twitter Nasıl Kullanılır

Twitter ile beraber hayatımıza tweetlemek, follow, diye kavramlar girdi. Bu kavramları hepiniz bildiğiniz için bu makalemizde sizlere twitter nasıl etkili olarak kullanılır bundan bahsedeceğiz. Twitter’da uçsuz bucaksız bir akış var. Elbette hepsini takip etmek imkansız. Ancak ilgilendiğiniz bir konu hakkına güncel haberleri takip etmek için çok iyi bir araç haline dönüşebilir. Bunu nasıl yapacağımızı bu yazıda anlatacağız.

Öncelikle bir liste oluşturun. Listeler basit ama etkili araçlardır. Hem kendi listenizi oluşturabilir, hem de diğer kullanıcıların listelerini takip edebilirsiniz. Örnek olarak motosiklet tutkunu biri iseniz, motosiklet hakkında Twitt atan kişilerin bir listesini oluşturabilirsiniz. Bu şekilde bir liste oluşturduğunuzda, bu kişilerin Twittleri ana akışınızda görünmeyecek, ancak siz istediğiniz zaman bu kişilerin Twittlerini okuyabileceksiniz.

Twitter Nasıl Kullanılır

Diğer Twitter üyelerinin kullandığı listeler sayesinde de kaliteli içeriklere ulaşabilirsiniz. Ülkemizde bu şekildeki Twitter kullanımı pek yaygın değil. Ancak İngilizceniz iyi ise, internette pek çok Twitter listesi bulabilirsiniz.

Twitter’da sağ tarafta bir arama kutusu vardır. Twitter Search adı verilen bu kutuda ara yapabilir ve bu aramayı saklayabilirsiniz. Üstelik bu aramalar otomatik olarak güncelleniyor. Yeni bir Twitt olduğunda daha önceden yaptığınız aramaya otomatik olarak ekleniyor. Twitter Search sayesinde, ilgilendiğiniz konu hakkında neler konuşuluyor, neler yazılıyor öğrenebilirsiniz.

Twitt yazarken, hedeflediğiniz bir anahtar kelime varsa, o kelimenin başına # karakterini girerseniz, diğer Twitter kullanıcılarının sizi bulması kolaylaşır. Bu karakteri kendi aramalarınızda da kullanabilirsiniz.

Belli bir kullanıcı kitleniz, takipçileriniz olsun istiyorsanız düzenli aralıklarla Twitt atın. Hatta Twittlerinizde saat belirtip, Twittlerinizi o saatte atmalısınız. Bu şekilde günlük yazacağınız Twittleri önceden hazırlayıp programlayabilirsiniz. Bunun için bazı programlar kullanmamanız gerekiyor.

Benzer konular

Yorumlar (1)

Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git