Anasayfa » Twitter » Twitter İnsanları Zayıflatıyor

Twitter İnsanları Zayıflatıyor

Büyük bir hız ile gelişen teknolojinin uzmanlar tarafından sürekli oturmaya bağlı olarak kilo problemi ortaya çıkardığı tezinin tam tersi bir iddia ortaya atıldı. Geçtiğimiz günlerde ABD’de uzmanlar tarafından ortaya atılan iddiaya göre Twitter insanı şişmanlatmak yerine zayıflatmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Güney Carolina Eyalet Üniversitesinin yapmış olduğu sıradışı araştırmaya göre insanların özellikle ebeveynlerin çocuklarına sıklıkla söylemekte oldukları bilgisayardan kalk şişmanlıyorsun tezi çürütüldü. Çünkü Güney Carolina Eyalet Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre Twitter insanları zayıflatmaktadır.

Güney Carolina Eyalet Üniversitesinin kurmuş olduğu ekip, altı ay süren bir çalışmanın neticesinde böyle bir sonuca ulaştı. Üniversitede altı ay süren araştırmada doksan altı obezite hastası insanın katılımı ile gerçekleştirilen araştırmaya göre gün içerisinde aksatmadan Twitter üzerinde zayıflama ile ilgili iki tweet okuyan grubun zayıflama belirtileri gösterdiği tespit edildi.

Twitter İnsanları Zayıflatıyor

Güney Carolina Eyalet Üniversitesi’nin yapmış olduğu bu araştırma ile sosyal medyanın kilo verme süreci içerisinde insanların iradesine etkisi de kanıtlanmış oldu. Üniversitesinin araştırmasına göre günde iki zayıflama tweet’i okumak insanların zayıflama konusunda iradesine yardımcı olmaktadır.

İnsanların tüm dünya genelinde teknolojiden kaynaklı olarak asosyal olması, sağlıksal sorunlar yaşaması gibi pek çok iddia olsa da yapılmış olan bu araştırma insanların üzerinde var olan bir düşünceyi tamamı ile yanlış olarak göstermiştir. Bunun yerine daha farklı bir düşünceyi ortaya atarak teknoloji severler, ebeveynler ve uzmanlar arasında yeni bir tartışmanın alevlenmesine neden olmuştur.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git