Anasayfa » Güzellik » Ten Rengine Göre Saç Seçimi

Ten Rengine Göre Saç Seçimi

Bayanların kafalarını karıştıran ve tercih ettikleri renkleri bir türlü beğenmeyip daha doğrusu sıkıldıkça değiştirmek istediği saç renkleri için doğru çözüm önerileri ile şık görünüm sergileyebilirler. Özellikle uyumluluğu seven bayanlar için ten rengine uygun en iyi saç rengini yakalamak ayrı bir olaydır. Bir çok profesyonel kuaför bunu bildiği kadar bilmeyen kuaförler de vardır. Kuaföre gitmeden veya saç renginizin seçimini yapmadan önce bu makaleyi okumanız önerilir. Baştan sona okuduğunuz taktirde doğru saç rengini nasıl seçerim sorusuna en iyi cevabı bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

İlk olarak teninizin rengini tam olarak bilmeniz ve doğru bir saç rengi için analiz yapmanız gerekmektedir. Doğru saç rengi için ten rengimi nasıl öğrenirim sorusuna ise şu şekilde küçük bir test uygulayabiliriz. 1 adet altın ve 1 adet gümüş takıyı yüzünüze doğru aynada tutun. Teninizin rengi altın rengine yakın ise sıcak, gümüş rengine yakın ise soğuk bir ten rengine sahip olduğunuzu görürsünüz. Ten renginizi belirledikten sonra saç renginizi belirleme kısmına gelelim. Sıcak ten rengi için önerilen saç rengi tonları, bakır, tarçın, zencefil, kumral ve kızıl tonları diyebiliriz. Soğuk ten rengi için önerilen saç rengi tonları ise kiraz, buğday ve bal gibi renkleri sayabiliriz. Tabi ki sizlerin zevk ve uyumuna göre zıt renklerde gölgeler attırarak göz zevkinize uygun farklı saç renk uyumları da yaratabilmeniz mümkündür. Bu bilgileri esas alarak profesyonel bir şekilde uyumlu saç renk kombinasyonları uygulayabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Saç Seçimi

Esmer Tenliler İçin Saç Rengi Seçimi

Herkes tarafından beğenilen ve aslında zıt renklerin uyumu olarak algılanan sarı saç toplum arasında daha çok tercih edilmekte. Birçok esmer bayan aralarına gölgeler attırarak sarı saçlara sahip olarak şıklık sergilemekte. Aşırı esmer tenli biri olmadığınız taktirde bakır tonları da tercih edilebilir. Çok koyu esmer tenli biri içinse kızıl ve kızıla yakın patlıcan moru tonlar da tercih edilebilir. Ancak unutmamalıdır ki bu renkler her yıkamada akma gerçekleşeceği için bir süre sonra canlılığı kaybolabilir.

Buğday Tenliler İçin Saç Rengi Seçimi

Buğday tenli bir bayan için vazgeçilmez saç rengi olarak platin rengini öneriyoruz. Özellikle koyu tonlamasına kaçan kahve, kestane ve biraz daha saç rengini açmak isterse altın sarısı, buğday tenliler için vazgeçilmez seçimlerden biri olabilir.

Beyaz Tenliler İçin Saç Rengi Seçimi

Uçuk kaçık renkler seçildiği taktirde kişinin yüzü geri planda kalarak daha çok soluk bir yüz görünümü ortaya çıkabilir. Daha çok saç rengi seçimini bakır ve kızıl renklerine yakın tonlarda boyatabilir. Bu renkler daha çok yüzüne neşe ve farklı bir hava yansıtabilir.

Soluk Tenlilerin Saç Rengi Seçimi

Bu tene en uyumsuz renkler koyu renk tonlarıdır. Daha çok siyah ve küllü renklerden uzak durulması gerekmektedir. Daha çok tercih etmeniz gereken ve size uyum sağlayacak renkler ise, fındık kabuğu ya da çikolata kahvesi tonlamaları olabilir. Bu şekilde daha çok yüz hatlarının ortaya çıkartmış ve teninin daha canlı gözükmesini sağlamış olabilirsin.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git