Anasayfa » Zayıflama » Tatlı Krizlerini Önleyerek Kilo Vermek

Tatlı Krizlerini Önleyerek Kilo Vermek

Yaklaşan yaz günlerinde, kadınların önemli sorunlarından biri de kış boyu biriken kilolarından kurtulmaktır. Kilo vermek ve formda kalmak sanıldığı kadar zor değildir. Bizlere kilo aldıran ve kilo vermemizi engelleyen tatlı krizlerinden kurtulmamız veya daha az etkilenerek atlatmamız aslında zor değildir.  Yapılan araştırmalara göre canı tatlı isteyen insanlar er ya da geç tatlıyı tüketeceklerdir. Bu sebeple kilo vermek isteyen insanlar eğer tatlıdan vazgeçemeyeceğini düşünüyorsa günlük 150 kaloriyi geçmeyecek şekilde az miktarda tatlı yemelidirler. Önerilen maksimum miktarda şeker ise kızlarda 6, erkeklerde 9’dur.

Tatlı ihtiyacı azaltmak istiyorsanız tatlı ile diğer besinleri karıştırmanız yararlı olacaktır. Meyveleri çikolataya batırarak yemek veya fındıklı drajeler yemek direk çikolata yemenize göre daha az tatlı tüketmenizi sağlayacaktır. Kilo vermek isteyen kadınlar çikolatayı başka besinlerle karıştırdığında çikolata ihtiyaçlarını daha az çikolata tüketerek kesmiş olacaklardır.

Şekersiz sakız çiğnemek formunuzu korumak için son derece önemlidir. Kilo vermek isteyen bireyler şekerli veya tatlandırıcı sakız çiğneyerek tatlı ihtiyacını karşılayabilirler. Yapılan bazı araştırmalar sakız çiğnemenin acıkmayı engellediğini söylemektedir.

Tatlı

Kaliteli tatlı tüketmek vücudunuz için çok yararlı olacaktır. Tatlı tüketirken gofret, şeker gibi tatlıların yerine bitter çikolataları tüketmeniz kilo vermek için son derece yararlı olacaktır. Bal, pekmez gibi doğal yiyecekleri tercih etmek de çok önemlidir. Tatlı yerken kilo vermek ve sağlıklı kalmak isteyen her birey vücudunun ihtiyacı olan diğer besinleri de alması gerektiğini unutmamalıdır.

Aç kalarak kilo vermeye çalışan bireyler başarılı olmaktadır ve sağlıklarını riske atmaktadır. Sağlıklı olmak, kilo vermekten önemlidir çünkü kilo vermekte aslında sağlığımız için gereklidir. Sağlıklı olmak için kilomuzu dengede tutmalıyız, kilo vermek için sağlığımızı riske atmamalıyız. Vücuda zararlı besinlerden uzak durarak hem kilo vermemiz hemde sağlıklı kalmamız tavsiye edilmektedir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git