Anasayfa » Genel » Tatarcık İlaçlama

Tatarcık İlaçlama

Tatarcıklar yapıları gereği sineğe benzerler fakat küçüktürler. Tatarcıkların 6 ayağı ve iki kanadı bulunmaktadır. Uçarak hareket eden bu haşere türünün ağız kısmında kan emmeye yarayan bir hortumu bulunmaktadır. İşte bu hortumla insanların kanını emen tatarcıklar insanlara hastalık bulaştırırlar. Bu sebeple Tatarcık ilaçlaması çok büyük önem taşır ciddi bir iştir ve profesyonel bir el tarafından yapılması Tatarcık ilaçlamasından etkili çözümler almayı sağlayacaktır. Küçük olmaları nedeniyle zararsız zannedilip umursamazlıktan gelen bu sinekler aslında insan sağlığını tehdit etme açısından son derece önemlidir. Tatarcıklar insan ve hayvan kanı emerek beslenmelerini bu şekilde sağlamaktadırlar. Tatarcıklar geceleri aktifleşerek besinlerini de geceleri almaktadırlar. Tatarcıklar genel olarak pis alanları yaşama alanı olarak tercih eder ancak besin maddesi olarak kana ihtiyaç duyduğu için evlerimizde görülmektedirler. Tatarcıklar insanları ve hayvanları emerek besin maddelerini aldıktan sonra 2-3 gün içerisinde yumurta bırakarak. Hızlı bir şekilde ürerler. Tatarcıklar genelde 3 renkte görülmektedirler siyah, kahverengi ve turuncu olarak.

Tatarcığın Zararları; Tatarcıklar insanları ve hayvanları emerek beslenirler. Bu da Tatarcığın bir önce emdiği kişiden diğer kişiye mikrop ve hastalık bulaştırmasına neden olmaktadır.

Tatarcık İlaçlama

Tatarcıktan Bulaşan Hastalıklar; genellikle ateşli hastalıklara neden olurlar. Tatarcık humması, bağırsak parazitleri, tavuk hastalığı gibi birçok virüsün insan vücuduna girmesine neden olmaktadırlar.  Isırdığı yerlerde şişme kızarma ve kaşıntı olmaktadır. Ayrıca iştahsızlık, halsizlik, mide bulantısı da tatarcık ısırmalarından sonra görülmektedir.

Tatarcık İle Mücadele; tatarcıklar daha çok geceleri aktif oldukları için ilaçların akşamları geç vakitlerde yapılması daha etkili olacaktır. Tatarcık ilaçlamasında uygulanan ilaç yöntemleri farklı şekilde yapılmaktadır. Ancak bu şekilde sorunun çözümünde olumlu sonuç alınmaktadır. Bu nedenle Tatarcık ile mücadelede bireysel mücadele çok da etkili sonuçlar vermeyecektir. Bu nedenlerle tatarcık ilaçlama da mutlaka profesyonel ilaçlama şirketlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. İlaçlama firmaları kaliteli ve güvenilir ilaçlama yöntemleriyle sadece tatarcık ile mücadelede değil örümcek, sinek, sivrisinek, akrep, kırkayak, çıyan, arı, yılan, fare vb. bütün haşereler ile mücadele de sizlere profesyonel destek sunarak haşerelere karşı en etkili ve güvenilir sonuçlar vermektedir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git