Anasayfa » Sağlık » Su İçmenin Faydaları

Su İçmenin Faydaları

Su hayat kaynağı içeceğimiz olmazsa olmazımızdır. Yemek yemeden bir müddet yaşamak mümkün olsa da su içmeden asla diyoruz. İnsanlar su içmeden sadece bir kaç gün dayanabilir, hayatta kalabilirler. Suyun hayati önemi tartışmasız çok önemlidir. Bunun haricinde sağlık, güzellik, enerji açısından tam donanımlı destek göstermektedir. Öncelikle cildin dokusunu tazeleyerek kırışıklıkları önlemektedir. Hücreleri yenileme görevi görerek, tazelemek konusunda takviye görevi görmektedir. Suyun mucizevi gücünü herkes bilir. Günde 2,5 litre su içen herkes hayata daha anlamlı gözlerle bakarlar. Çünkü kan dolaşımını hızlandırır. Bedene kuvvet ve canlılık verir. Vücudumuzun oksijen ihtiyacını su içerek de karşılarız. Suyun yaşantımızdaki yeri oldukça önemlidir. Güzelliğinizin reçetesi, cildinize renk gelmesini sağlayan muhteşem yaşam kaynağımızdır. Su cildin sıkılaşmasını sağlayarak, bir çok hastalığın tedavisinde etkin rol oynar. Suyu içerken sadece ihtiyacımızdan dolayı değil, sağlıklı olduğunu bilerek de tüketmeliyiz. Hayatta hiçbir şey olmadan yaşamak mümkünse, susuz yaşamak mümkün değildir.

Sürahideki su fotoğrafı

Suyun hayatımızdaki yeri ve önemi daha doğmadan anne karnındayken başlar. Susuz yaşanamayacağını mucize niteliğinde kanıtlar. Su içmek vücudun mikroplardan arınmasını sağlayarak, her derde deva olduğunu gösterir. Su başta böbrek kumlarını düşürme konusundaki tek dayanağımızdır. Böbrek rahatsızlığı yaşayanların bolca su tüketmeleri önerilir. Vücudumuzdan toksinleri atarak, cildin nefes almasını sağlar. Gün içinde ne kadar çok su tüketirsek o kadar rahatlamış oluruz. Tüm organların genel ihtiyaç kaynağı su, sağlıklı yaşamanın sırrıdır. Yeterli derecede su tüketimi yapıldığı zaman, kanın rahat akması sağlanır. Vücudumuz öyle bir mekanizmadır ki, kanın rahat akması kalbin de rahat bir şekilde çalışmasını sağlar. Bunun yanında kabızlık bir çok kişinin yaşadığı başlıca bağırsak rahatsızlıklarından biridir. Günlerce sürebilen kabızlığa çözüm olarak su yeterli olacaktır. Herhangi başka bir kaynak gerekmeden, suyu bol içmek bağırsakların rahat çalışmasını sağlayacaktır. Vücudumuzun ihtiyacı olan suyu, yeterli miktarda tüketmeliyiz. Kabızlık için bitkisel çaylar yerine su içmeyi tercih etmeliyiz. Vücudu içten ve dıştan temizleyen tek kaynağımız olan suyu gerekli miktarda vücudumuza taşımalıyız. Su kilo verme sürecinde de yardımcı kaynaktır. Yağ oranı çok yüksek bir vücuda yeterli miktarda su takviyesi yapıldığı zaman, yağların yanmasını sağlayacaktır. Düzenli su içen kişilerin zayıf olduklarını görürsünüz. Dşyet yapmadan kilo verme sürecini hızlandıran tek kaynaktır.

Vücudumuzun tepeden tırnağa her ihtiyacı suyla karşılanmaktadır. Canlı bitkiler de suyla beslenirken, yeşerirken ve büyürken insanların sağlığına verdiği katkıları mutlaka düşünün. Su her canlı için hayatın ve yaşamsal fonksiyonların doğru çalışması için ihtiyaçtır. Tırnak, saçlar, cilt ve her halimizle bizi sarıp sarmalayan su, doğduğumuz ilk andan itibaren hayatımızı devam ettirdiğimiz süreç içerisinde ihtiyaç duyduğumuz tek sıvıdır. Uzmanların beyaz kan olarak nitelendirdikleri su, organların düzgün çalışmalarını sağlar. Güzellik için katkıları ise oldukça fazladır ve kanıtlanmıştır. Su nasıl dışarıdan vücudu temizliyorsa, içeriden de aynı görevi görmektedir. Eşsiz bir besin kaynağıdır ve canlıların vazgeçilmez kaynağıdır. Saçlar için verdiği güzellik ve canlılık güzelliğinize renk katar. Cildinizin parlaması, renginin yerinde olması da yine buna bağlıdır. Enerji dolu olmanız, metabolizmanızın hızlı çalışması, kendinizi sağlıklı hissetmeniz suyun mucizesidir. Su sadece içilen sıvı değil, hayatın getirdiği en büyük hediyedir. Özellikle insan vücudu için, doğada yaşan diğer canlılar için vazgeçilmezdir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git