Anasayfa » Bilgisayar » Spybot Search and Destroy, Zararlıları Bulaşmadan Önleyin

Spybot Search and Destroy, Zararlıları Bulaşmadan Önleyin

İnternetin günlük hayatımıza tamamen nüfuz ettiği bu zamanlarda bilgilerimizin güvenliğine de maksimum özeni gösteririz. Fakat internette gezinirken en ufak açıklardan bile bilgisayarımıza sızıp masumca reklam göstermekten tutun da en özel bilgi ve dosyalarımıza ulaşmayı amaçlayan yüz binlerce zararlı ile karşı karşıya kalırız. Bunu önlemek için anti virüs programları kullansak da bu programlar çoğu zaman ufak tehditleri anında yakalamak konusunda sıkıntı yaşarlar. Bunun gibi bilgisayarımıza ve çoğunlukla internet tarayıcımızın içine sızmış ufak zararlarılar için Spybot Search and Destroy senelerdir kullanıcılara yardım ediyor.

Spybot Search and Destroy, 2000 yılında İrlandalı birkaç programcı tarafından o zamanlarda henüz yeni ortaya çıkan Spyware, Adware, Malware ve Dial-Up modemleri ücreti hatlara yönlendiren programlar gibi zararlıları bilgisayarlardan temizlemek için hazırlanan bir programdır.

Spybot Search and Destroy

Genel işleyişi bu zararlıları bilgisayara daha bulaşmadan önlemek için işletim sistemi üzerindeki açıkları kapatmak olan Spybot Search and Destroy senelerdir tüm dünyaya ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ücretsiz versiyonuna ek olarak artık ev ve iş versiyonlarını da ufak ücretler karşılığında satın alabiliyorsunuz. Bunlar ücretsiz versiyondan ek olarak otomatik tarama, e-postalarınız üstünde denetim ve daha bilgisayar üzerindeki güvenliğinizi arttıracak birçok yeni eklentiyle beraber geliyor.  Sadece bir günde on bin civarı yeni virüs ve küçük zararlının internete yayıldığı düşünüldüğünde Spybot Search and Destroy ve benzeri programların bilgisayarımızı güvenli tutmamızda bize ne kadar yardımcı olduğu açıkça görülebilir. Programın bütün sürümlerine http://www.safer-networking.org/ adresi üzerinden ulaşılabilir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git