Anasayfa » Teknoloji » Son Teknoloji 3G

Son Teknoloji 3G

3G teknolojisi, dünyada çok yeni olmasa da Türkiye için yeni bir teknolojidir. Türkiye 3G sistemine geçtiği andan itibaren telefon ve internet sektörü başta olmakla birlikte teknoloji üzerine hizmet veren hemen her şirketi etkilemektedir. 3G teknolojilerinin piyasaya tanıtımı sırasında en çok kullanılan örnek ise, yakın geçmişte hayal olarak görünen ve günümüzde 3G ile buna ulaşılan, görüntülü arama teknolojisidir. Telefon ile konuşurken bir yandan da telefonun kamerası ile karşılıklı olarak görebileceğiniz yani görüntülü konuşma teknolojisi piyasaya ilk girdiğinde geniş yankı buldu. Hatta cep telefonları satışa çıkartılırken 3G uyumlu olarak satıldı. Telefonun 3G uyumlu olabilmesi için, önünde kamerası olmasının yanında internete bağlanabilme özelliğini bulunması yeterlidir. Anca görüntülü konuşma piyasada istendiği şekilde yankı bulamadı. Bu gün ise birçok telefon şirketleri çeşitli internet paketleri düzenlemektedir. Yani 3G teknolojisi Türkiye’deki genç nesli daha çok telefondan internete girmeye teşvik etti. Görünen o ki, bu amaçla yola çıkan 3G başarılı da oldu.

3G

Cep telefonlarından yüksek hızda internete girebilmeye olanak tanıyan 3G teknolojisinde, en çok girilen internet sitelerine bakacak olursak, sosyal paylaşım sitelerinin ilk sırada olduğunu görürüz. İlk olarak Facebook’un her hatta ücretsiz olarak internete girebilmesi, bu konuda Facebook’u ilk sıraya taşımış ancak Twitter’ın internet dünyasında popüler olması ile birlikte Twitter da en az Facebook kadar mobil internet dünyasında talep görmektedir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git