Anasayfa » Sağlık » Soğanın Faydaları

Soğanın Faydaları

Soğan doğal antibiyotik olduğu için sık sık tüketilmesi gereken mucize besinlerden biridir. Geçmiş yıllardan beri hastalıkların mücadele yöntemlerinde kullanılan, doğanın sunduğu harikalar arasındadır. İster çiğ olarak ister pişmiş olarak tüketin ama soğanı hayatınızdan kesinlikle çıkarmayın. Vücudun her hücresine faydalı etkisi olan soğan, suyuyla da harikalar yaratıyor. Başta antibakteriyel etkisi ile hastalıklara karşı savunma mekanizmasını geliştirir. Hazmı kolaylaştırarak bağırsak hareketlerini düzenler. Yaraların iyileşmesinde aktif rol oynayarak, antibiyotik etkisi gösterir. Yüksek tansiyonu olan kişiler için mükemmel bir şifalıktır. Çünkü tansiyon düşürücü özelliği sayesinde, doğal tedavi yöntemi uygulamaktadır. Vücudu dıştan ve içten koruyarak, hastalıklara karşı koruyucu önlem alır. Soğan sağlık için mucize olduğu gibi, güzellik konusunda da iksir vazifesi görecektir. Ayrıca grip, nezle, soğuk algınlığı gibi bulaşıcı hastalıkların tedavisinde etkin rol oynayarak, kısa sürede iyileşmenizi sağlar. Soğan doğanın sunduğu, geleneksel anlamda hayatımızda var olan mucize iksirlerden biridir. Büyük küçük herkesin yiyebileceği soğan iştah açma konusunda da oldukça tecrübelidir. Özellikle çocuklarda oluşan yeme problemlerini ortadan kaldıracak besin takviyelerinin başında gelir.

Soğan

Soğanın suyu da insan vücudunda harikalar yaratır. Özellikle kilo verme sürecinde metabolizmayı hızlandırıp yağların çabuk yanmasını sağlıyor. Sivilce oluşumunu engelleyerek, cilde güzellik veriyor. Cilt rengini düzenleyerek, daha canlı olmasını sağlıyor. Soğan insan hayatında mucize gibi etki ederek, her derde deva tadında maksimum oranda fayda sağlıyor. Geçmiş yıllarda bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmış olan soğanın, halen günümüzde kullanılıyor olması tesadüf değil, yılların başarısıdır. Kokusu rahatsız etse de, sağlığa giden her kapıyı açan mükemmel takviye olarak görülmelidir. Yemeklerin yanında da sıkça tüketilen soğan, bağışıklık sistemini güçlendirerek daha dirençli olmanızı sağlar. Ayrıca çiğ tüketildiği taktirde ağızda oluşan bakterilerin yok olmasını sağlayacaktır. Vücuda giren enfeksiyon gibi rahatsızların tedavisiyle mücadele eder. Soğanın potansiyel gücü her yaşta, herkesi memnun edecek düzeydedir. Kadınlarda erken menopoza girme dönemlerinde destekleyici tedavi uygulayacaktır. Küçük çapta gelişen miyomların yok olmasında kür halinde kullanıldığı zaman olumlu etki gösterecektir.

Soğan erkeklerde prostat içi iltihaplarına bağlı ağrıları azaltarak tedavi edici rol oynar. Bu süreçte destek vererek, tedavinin minimum düzeye inmesinde faydalı olur. Soğan kürüyle ağrıların hafiflemesi kaçınılmaz olacaktır. Kadın, erkek, genç, yaşlı demeden olumlu etkisini gösterecek olan soğan her daim elinizin altında bulunan ecza deposudur. Vücudun her bölgesi için faydalanabilecek mucize iksir, doğadan gelen sloganıyla evimizin ve hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Soğan her şeyin yanında zihinsel yorgunluğa çok iyi gelerek, büyük bir rahatlama yaşamanızı sağlayacaktır. Vücudunuzun direncini artırarak daha kuvvetli olmanızı ve hissetmenizi sağlamaktadır. Kanda oluşan bazı zararlı maddeleri vücuttan atarak rahatlama verecektir. Ayrıca zayıflama sürecinde toksinlerin atılması sağlayarak, süreci kısaltacaktır. Ciltte oluşan egzama ve dolama gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Belirli bir yaştan sonra başlayan kemik erimesine karşı direnç gösterilmesini sağlar.

Benzer konular

Yorumlar (1)

  • Faruk

    Soğan çok etkili bir besin kaynağı arkadaşlar. Bu besin kaynağından çok fayda görmüş biri olarak yardımımın dokunması beni daha da mutlu edecektir. Gelelim saadete benim hiç hoş olmayan görüntüsü rahatsızlık veren göbeğim vardı, yani; bira göbeği. Son zamanlar taktım bu göbeğe çünkü arkadaşlar arası alay konusu olmuştu, uyuyamaz hale gelmiştim. Düzenli spor alışkanlığı olmayan ben bu göbekten nasıl kurtulacağımı kara kara düşünürken uzaktan bir akraba olan bu konularda uzman bir teyzemiz bana soğanı önerdi 1 ay önceydi ve şuan o göbek yok sanki bir kesip atmış oradan çok mutluyum artık karizma duruyorum ALLAH HİÇ BİR ŞEYİ BOŞU BOŞUNA YARATMAMIŞ!

    Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git