Anasayfa » Genel » Sinek İlaçlama

Sinek İlaçlama

Sinekler hemen her ortamda karşımıza çıkmaktadırlar. Sinekler evlerimize aşırı derecede mikrop taşımaktadırlar ve sağlığımızı tehlikeye atmaktadırlar. Bu nedenlerle sinek ilaçlama yöntemi insan sağlığı açısından son derece önemli bir konudur. Sinekler ufak haşerelerdendir. Genellikle 1-2 cm boyutlarındadırlar. Sineklerin baş bölümünde iri gözleri ve ısırma işlemini yapan bir ağız yapıları bulunmaktadır. Sinekler uçarak ilerlemektedirler. Kirli ortamları yaşam alanı olarak daha çok tercih eden sinekler bu bölgelerden evlerimize getirdikleri mikroplarla bizlere hastalık bulaştırmaktadırlar. Sinekler beslenmesinde meyve aromalarını ve şekerli içeceklerini tüketirler. Ayrıca et ve et ürünlerini çok severler ve bu gıdalar üzerine yumurta bırakarak çabuk çoğalırlar. Sinekler bazen et ve gıda maddelerine konduğunda bu gıdalar üzerine yumurta bırakarak hem gıdaların bozulmasına neden olurlar. Dişi sinekler 200′e yakın yumurta bırakırlar ve yeni yumurtaların erginleşmesi sadece 4-5 gün içinde gerçekleşmektedir.

Sineklerin Zararları; Sinekler insanları ısırarak insandan kan emen canlılardır. İnsan kanına ihtiyaç duyarlar. Çöplüklerde ve pis ortamlarda sürekli gezinen sinekler, insanlara mikrop bulaşmasına neden olmaktadırlar. Birde sinekler ortama sürekli dışkılarını bırakarak etrafımızı kirletirler ve eşyalarımızı kirleterek de bizlere zarar vermektedirler.

Sinek İlaçlama

Sineklerden Bulaşan Hastalıklar; Gıda zehirlenmeleri, ishal, kolera, iştahsızlık, hepatit, verem, çocuk felci vb. hastalıkların insanlara bulaşmasına neden olmaktadırlar.

Sinekler İle Mücadele; Sinekler insanlar için hem zehirli ve hem de zararlı olan haşerelerdir. Bu nedenle bu haşere türü ile mücadele etmek gerekmektedir. Sinekler ile mücadele de mutlaka yasal olarak çalışan ilaçlama firmalarından destek alınması gerekmektedir. Bireysel olarak sinekler ile yapılan mücadeleler sonuç vermeyebilir. Sinekler her üremede yüzlerce sinek meydana getirdiği için sineklerin yuvalarının ve yumurtalarının iyi tespit edilmesi gerekmektedir. Bireysel olarak bu pek mümkün olmayacağı için ayrıca dışarıda satılan sinek ilaçları size çözüm sunmayacağı gibi aynı zamanda sineklerin ilaçlara karşı olan direncini de arttırabilirsiniz. İşte bu nedenlerledir ki sinek ilaçlama da mutlaka güvenilir ve uzman ekipmanları olan bir şirket ile çalışmak en doğru sonuçları verecektir. İlaçlama şirketleri profesyonel olarak ve deneyimleri ile sadece sineklerle değil karınca, örümcek, akrep, yılan, kertenkele, pire, güve, bit, gümüş böceği, çekirge vb. bütün haşerelere karşı mücadelede sizlere profesyonel destek sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git