Anasayfa » İnternet » Sanal Kredi Kartı Nedir

Sanal Kredi Kartı Nedir

Sanal kredi kartı internetteki alışverişlerinizin tamamında kullanabileceğiniz, son derece güvenilir bir para ödeme aracıdır. Normal kredi kartlarında olduğu gibi yüksek veya düşük bir limiti yoktur. Sanal kredi kartının limiti sıfırdır. Normal kredi kartlarından ayrılan en önemli özelliği de budur. Ayrıca sanal kart bilgilerinizi sadece bankanın internet şubesinden görebilirsiniz. Normal kredi kartı gibi adresinize bir kart veya sanal kart bilgilerini içeren bir belge gönderilmez.

Kredi kartları

Sanal kredi kartınızla alışveriş yapacağınız zaman bu karta banka hesabınızdan para aktarımı yaparak alışverişinizi tamamlarsınız. Alışverişinizi tamamladıktan sonra kartta bir bakiye kalmışsa bu bakiyeyi tekrar hesabınıza aktarıp sanal kartınızda para bırakmazsınız. Aslında sanal kredi kartını kullanırken dikkat edilecek en önemli noktada budur. Alışverişlerinizden sonra sanal kartınızda bakiye kalmışsa bu bakiyeyi banka hesabınıza mutlaka aktarın.

Fiziksel kredi kartlarınızın numarası, son kullanma tarihi ve cvc numarasını öğrenen herkes kredi kartınızı kullanarak internetten alışveriş yapabilir. İşte bu noktada sanal kredi kartının önemi ortaya çıkıyor. Sanal kartınızda limit sıfır olduğundan sanal kredi kartı bilgilerinizi ele geçirseler bile kullanamazlar. Sanal kartınızı normal kredi kartınızı kullanabildiğiniz her web sitesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yetkililer son zamanlarda artan internetten kredi kartı dolandırıcılığına karşı herkesi uyarıyor. Eğer internetten alışveriş yapıyorsanız mutlaka bir sanal kartı temin edin. Artık çoğu banka sanal kredi kartı hizmeti veriyor. Fiziksel kartınıza bağlayacağınız sanal kartı açabildiğiniz gibi, vadesiz banka hesabınızdan transfer yaparak da kullanabileceğiniz kart hizmetlerini de bankalar müşterilerine sunuyor. Ayrıca bankaların neredeyse tamamı sanal kredi kartı için yıllık ücret veya ilk açılış ücreti gibi bir istekte bulunmuyor. İnternette güvenle alışveriş yapmak için mutlaka bilgisayarınızda güncel ve güvenilir bir antivirüs programı bulunsun.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git