Anasayfa » Genel » Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangozlar da diğer haşereler gibi insan sağlığını tehdit edici mikroplar taşıması nedeni ile ilaçlama yapılması gereken canlılardır. İlaçlama genel olarak ciddi bir iş olduğu için salyangoz ilaçlama işlemi de profesyonel olarak yapılmalıdır. Salyangozların diğer haşerelere göre farklı bir vücut yapısı bulunmaktadır. Salyangozların vücutları bir kabul içerisindedir. Salyangozların vücudu ile kabuğu arasında sıvımsı bir madde vardır. Salyangoz bu sıvıyı salgıladıktan sonra bu sıvı üzerinden hareket eder. Salyangoz hareketi için kullandığı bu sıvı kuruduğu zaman parlak bir görünüm alır. Salyangoz sürekli sıvı tükettiği için suya ihtiyaç duyar. Salyangoz kabuğu içindeki bu sıvı aynı zamanda salyangozun vücut ısısını dengelemesini sağlar. Salyangoz bu bakımdan yaşam alanı olarak nemli ve sulu ortamları tercih eder. Bu sebepledir ki yağmurlu vakitlerde salyangozları görmek daha mümkündür. Salyangozların kafalarında toplam dört adet anten bulunmaktadır. Bunların ikisi küçük ikisi de büyüktür.

Salyangozun Zararları; Salyangoz beslenmesinde yeşil ve canlı bitkileri tüketir. Özelikle bağ ve bahçelerde yetiştirdiğimiz her türlü meyve ve sebzeleri tüketir. Salyangoz şu sebze ve meyvelerden tüketir: ıspanak, marul, havuç, domates, biber, salatalık, üzüm, maydanoz ve yapraklı tüm sebze ve meyvelerin yapraklarını yiyerek bunlara zarar verir. Evlerde bulunan salyangozlar ise evdeki saksı çiçeklerini yiyerek beslendiği için çiçeklerimize zarar verirler böylelikle bitkilerimizi verimsiz hale getirirler. Ayrıca dışarıdan evlerimizin içine kadar gelen bu salyangozlar üzerilerinde taşıdıkları mikroplar nedeniyle de sağlığımızı tehlikeye atmaktadırlar. Salyangozlar aynı zamanda çok ürediği için kısa zamanda çoğalırlar. Bu nedenlerle salyangozlar ile mücadele etmek gerekmektedir.

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İle Mücadele;  Salyangozlar ile mücadele bitkilerimizi verimsizlikten kurtarmak için son derece önemlidir. Çok sayıda ve kısa sürede üredikleri için çoğaldıklarında salyangozlar ile mücadele etmek oldukça zorlaşmaktadır. Bu nedenlerle bireysel olarak mücadele etmek zor olduğu gibi aynı zamanda amatörce yapılan ilaçlanmalar sağlığınıza zarar verebilir. İşi ehline bırakmanız gerekmektedir. Profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından doğru ilaçlar ile doğru ilaçlama yöntemi uygulanarak kısa zamanda sonuçlar alırsınız. İlaçlama şirketleri bütün haşerelere karşı olduğu gibi salyangozlara karşıda uzman ekipmanları ile her zaman hizmetinizdedir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git