Anasayfa » Zayıflama » Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Doğal yöntemlerle zayıflamak diyet yaparak kilo vermekten çok daha zahmetsizdir. Günümüzde hazır gıdalar hem sağlığı bozuyor, hem de istenmeyen yağları vücudumuza bağlıyorlar. Bu nedenle öncelikle yediklerimiz besinlere çok dikkat edip, kalorisi düşük gıdaları tüketmeliyiz. Amacımız sağlıklı zayıflamak olunca vücudumuza aldığımız besinleri gözden geçirerek kilo vermeye başlayabiliriz. Bildiğimiz gibi kalorisi düşük ve lif açısından çok zengin olduğunu bildiğimiz elma zayıflatırken güzelliğinizi de düşünecektir. Elmanın tok tutucu özelliğini de göz önünde bulundurursak gün içinde atıştırmalıklar yerine yeşil elma tüketebiliriz. Buna ek olarak bitki çayları da sağlıklı zayıflamaya yönelik takviyelerden biridir.

Bel ölçümü

Yemeklerimizin yanında mutlaka salata tüketmeliyiz ve kesinlikle öğün atlamamalıyız. Su en önemli yaşamsal içeceğimizdir. Ayrıca suyun zayıflatan enerjisini de unutmamalıyız. Günde 2 litre su içerek metabolizmamızı hızlandırıp kalori yakımını çoğaltabiliriz. Kalorisi düşük besin değeri yüksek yiyecek ve içecekler, kilo vermeye yardımcı olacağı gibi sağlık açısından kendimizi çok daha iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Yediğimiz besinleri çok çiğneyip öncelikle ağzımızda sindirmemiz çok önemlidir.

Buna destek olarak günlük egzersizlerimizi kesinlikle atlamamalıyız. Kan dolaşımını harekete geçirerek, kalori tüketimini artırmış olacağız. Günde 1 saat tempolu yürüyüşün faydaları vücudumuzda ve ruhumuzda kısa sürede etkisini gösterecektir. Hazır beslenme gıdaları yağ depolarlar ve enerji ritmimizi düşürürler. Ayrıca hazır gıdaların kolay hazmı olmadığı için kabızlık gibi bağırsak rahatsızlıklarını da beraberinde getirecektir. Sağlıklı zayıflamak için aldığımız her besinin kalori hesabını değil, vücudumuza yararlarını düşünürsek kalıcı kilo vermeye adım atmış olacağız.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git