Anasayfa » Genel » Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada bahçe görmek uzun bir ömre, evliliğe ve berekete delalet eder. Bahçe rüyası Kur’an-ı Kerim ile veya kişinin arzularının yerine geleceği mutlu, başarılı ve sağlıklı bir hayat dönemi yaşayacağı ile de tabir olunur. Rüyada bakımlı ve yeşil bir bahçe görmek rüya sahibinin dünyadaki ve ahiretteki mutluluğuna işaret eder. Bahçe rüyasının dünyanın nimetlerinden fazlasıyla yararlanabilecek, niyetleri ve yaptığı işler bakımından güzel bir insan olan gönlü zengin bir kimseye işaret ettiği de rivayet edilir.

Rüyada bahçe çiçeklerinden alıp yediğini gören kişinin ilme ve dine hizmet edeceği rivayet olunur. Gebe bir kadın kendini bir bahçede görürse bu rüya onun bir kız çocuğu doğuracağına delalet eder. Etrafı güzel duvarlarla çevrilmiş bir bahçe dinine düşkün ve mutlu bir kimse ile onun ailesinin sembolüdür. Bahçede görülen sur veya duvar kişinin dini bakımdan da, dünya işlerinden yana da güçlü olduğunun alametidir. Bahçe içindeki duvarın yerinde yabani bitkiler veya meyvesiz bir ağaç olduğunu görmek kötüye yorumlanır: Bu rüya düşük karakterli insanların başa geçeceğine, sözlerin değersizleşip ayağa düşeceğine, dini ve dünyevi fesada delalet eder.

Genel olarak bahçe duvarı devlete, bahçede bulunan ağaçlarla diğer bitkiler bu devletin önde gelen memurlarına, bahçe içindeki ağaçlar kişiye nispetle o kişinin akrabalarına yorumlanır.

Rüyada çiçekler, ağaçlar ve meyvelerle dolu süslü bir bahçe görmek çok hayırlıdır. Bahçeye ağaç diktiğini görmek hayatın huzurlu geçeceğine, çok güzel bir bahçe içinde oturduğunu görmek kişinin ölümünün şehit olmak biçiminde gerçekleşeceğine işaret eder. Rüyada kendini bir gül bahçesi içinde görmek ise kişinin hüzünle karışık bir hayatı olacağı şeklinde tabir olunur. Yemyeşil bir bahçe görmek kişinin hayallerinin gerçekleşeceğine yorumlanır. İçinde rengarenk çiçeklerin açmış olduğu yeşillikli bir bahçede dolaşan kişinin iş, aşk ve para bakımından tatmin olacağı rivayet edilir. İçi meyve ağaçlarıyla dolu güzel bir bahçe görmek nişanlanmak ve evlenmek ile de tabir olunur. Rüyada bahçeden çiçek toplamak yapılacak bir iş için desteklenecek olmaya yorumlanır.

Bazı rüya tabircilerine göre rüyada içindeki yeşillik ve ağaçlarının ne olduğunun bilinmediği bir bahçe görmek İslama ve dine delalet eder. Bir bahçenin içinde bulunduğunu ve bu bahçenin kendi malı olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin kişinin dini bakımdan kuvvetli, güçlü bir inanca sahip biri olduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir bahçenin yandığını, sökülüp dağıtıldığını veya kuruduğunu görmek hayra yorulmaz. Rüyada bahçenin yandığını görmek, o yerde İslamiyet’in etkisinin azalacağına delalet eder. Bir bahçeyi kendi elleriyle ateşe vererek yaktığını gören kişinin ise dinden çıkacağı rivayet edilir. Bahçenin selin etkisiyle yıkılıp harap olduğunu görmek devlet başkanının halka karşı zalimce davranacağına, bahçenin kendi kendine kuruduğunu görmek ise halk arasında insanlara İslamiyet’i unutturacak bir fesat çıkacağına yorumlanır. Rüyada kurumuş bir bahçe görmek bir suç işleyip bundan ötürü mahkum edilecek olmaya da işaret eder.

Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada bahçeden çıktığını görmek: Rüyasında güzel bir bahçeden çıktığını gören kişinin kötü bir yola sapabileceği rivayet edilir.

Rüyada bahçeye girdiğini görmek: Rüyasında bir bahçeye girdiğini gören kişinin din ve iman esaslarına uygun doğru bir yola gireceği rivayet edilir. Rüyada güzel bir bahçeye girdiğini görmek, rüya sahibinin kalbi İslam sevgisiyle dolu bir kişi olduğuna veya kalbine İslam sevgisi gireceğine işaret eder. Rüyasında başka birine ait bir bahçeye giren kişinin iyi insanlarla tanışıp arkadaşlık kuracağı ve onlarla beraber hac ziyareti yapacağı rivayet edilir.

Ev bahçesi görmek: Kişinin rüyasında ev bahçesi görmesi o kişinin muhafaza edilmesine, namusuna düşkünlüğüne, malları ve evlatlarıyla ilgili kuşkulardan arınacağına işaret eder. Ev bahçesi bazen de, oruç ve gece namazı gibi herkesin haberdar olamayacağı gizli bir şekilde ibadet edenlere işaret eder. Ev bahçesi görmek bazen de Allahu Teala’yı tesbih ve tasdik etmeye, Allah’ın yasakladığı şeylerden uzak durarak zamanını ibadete hasretmeye (takva) ve Hakkın rızasını kazanıp ahiret nimetlerine kavuşmak amacıyla dünyanın varlığı ve lezzetlerine rağbet etmemeye (zühd) delalet eder.

Rüyada bahçesini suladığını görmek: Rüyada bahçesini suladığını gören bir kimsenin karısıyla arasının iyi ve muhabbet dolu olacağı rivayet edilir.

Rüyada bahçe sulamak: Rüyada bahçe suladığını görmek bir yoruma göre  kişinin maddi sıkıntılardan kurtulacağına, bir başka yoruma göre ise geçim sıkıntısı yaşayacağına işaret eder.

Bahçeyi kazdığını görmek: Rüyada bahçeyi kazdığını gören kişinin geçim bakımından zora düşeceği rivayet edilir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git