Anasayfa » İnternet » Proxy Adresleri

Proxy Adresleri

Proxy adresleri kullanarak internette izinizi belli etmeden dolaşabilirsiniz. Çünkü proxy kullanarak girmiş olduğunuz bir internet sitesine kendi ip adresinizle girmiş olmazsınız. Kullandığınız proxy server ip numarası ne ise o numaradan giriş yapmış olursunuz.

Proxy’yi bir aracı bağlantı olarakta nitelendirebiliriz. Proxy kullanarak giriş yaptığınız web sitesine doğrudan bir bağlantı yapmış olmuyorsunuz. Siz proxy server’a ulaşıyorsunuz, proxy kullandığınız adreste sizin istek yapmış olduğunuz bağlantıya giriş yapıyor.

Proxy kullanarak yurtdışından yayın yapan ve ülkemiz bağlantılarını kabul etmeyen bir internet sitesine rahatça giriş yapabilirsiniz. Proxy adresi kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli husulardan biri de seçmiş olduğunuz proxy’nin hangi ülkeye ait olduğunu bilmektir. Türkiye’ye ne kadar uzak bir ülkenin proxy adresini kullanırsanız internet bağlantı hızınızda o kadar düşecektir. Bizim size önerimiz proxy kullanırken avrupa ülkelerinin proxy adreslerini kullanmanız olacaktır. Bu sayede internet hızınızda fazla bir düşüş olmaz.

Proxy ayarı için İnternet Explorer tarayıcınızın seçeneklerine girin. Üst kısımdan bağlantıları açın. Alt kısımda bulunan Yerel Ağ (LAN) Ayarlarına tıklayın. proxy sunucu seçeneğini aktifleştirin, ilk kutuya proxy adresini, yanındaki kutuya da port adresini yazın ve tamama tıklayın.

Proxy

Güncel ve hızlı proxy adreslerini aşağıdaki sitelerden edinebilirsiniz.

Proxy adresleri veren sitelerin listesi;

http://www.hidemyass.com/proxy-list/
http://spys.ru/en/
http://www.freeproxylists.net/
http://www.proxynova.com/proxy-server-list/
http://www.xroxy.com/proxylist.htm

Benzer konular

Yorumlar (1)

  • Ferit Akman

    Sayenizde proxy adresi kullanmayı öğrendim. Listede verdiğiniz sitelerde hızlı proxy adreslerini de buldum, yazı için teşekkürler.

    Cevapla
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git