Anasayfa » Güzellik » Porselen Makyaj Nedir?

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyajın bir diğer adı gizli makyajdır. Normal makyajda kullanılan makyaj malzemeleri, bu makyajda kullanılmaz. Porselen makyajda kullanılan makyaj malzemeleri, profesyonel makyaj uzmanlarının kullandığı malzemelerdir.

Günlük kullanılan makyaj malzemelerinin aynılarının, profesyonel kullanım için üretilmiş olanları, porselen makyajda kullanılır. Buna ek olarak, bu makyaja özel olduğu bilinen taş pudra da porselen makyajda kullanılan önemli bir malzemedir. Bu pudra sulandırılarak cilde uygulanır. Bu makyajda, farlar da genellikle ıslak olarak göze uygulanır.

Porselen Makyaj

Porselen makyaj, genellikle ekranda ve fotoğraf çekimlerinde kullanılır. Ancak yakından görünümü doğal değildir. Ekranda ise kusursuz bir görüntü sağlamaktadır.

Porselen makyajda, normal makyajda görünen renk belirginlikleri yoktur. Çok hafif gölgelendirmeler yapılır. Bu makyaj, özellikle yüzünde ağır yaralar, doğum lekeleri ve deformasyonlar olan kişiler için uygulanır. Yüzdeki kusurları tamamen kapatır ve yepyeni, kusursuz bir görüntü verir.

Tüm makyajlarda olduğu gibi, makyaj malzemesi seçiminde renkler çok önemlidir. Fondöten rengi kesinlikle ciltle aynı olmalıdır. Porselen makyajın amacı, ciltteki kusurları yok edip doğal bir görüntü yaratmaktır. Bu sebeple bronz pudra ve renkli allık gibi ürünler bu makyajda kullanılmaz. Makyaja şeffaf pudra ile başlanır. Kapatıcı ile kusurlar kapatılır ve ardından tüm adımlar takip edilir.

Porselen makyajın, bir makyaj uzmanı tarafından uygulanması kesinlikle en doğrusudur. Gölgelendirmeleri doğru vermek de çok önemlidir. Kusursuz bir uygulamayı ancak uzman bir kişi yapabilir. Günlük kullanım için uygun bir makyaj olmayan porselen makyaj, özel günler, fotoğraf çekimleri ve televizyon çekimleri için uygundur.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git