Anasayfa » Cep Telefonları » Piyasadaki Popüler Telefonlar

Piyasadaki Popüler Telefonlar

Günümüz dünyasında hemen herkesin en az 1 adet telefonu bulunmaktadır. Türkiye’de kayıtlara geçmiş 70 milyondan fazla telefon olduğu bilinmektedir. Her geçen yıl mobil dünyasında yeni teknolojiler ve yeni nesil mobil telefonlar piyasaya çıkmaktadır. Piyasa bulunan akıllı telefonlar beraberinde kodlama sorununu da getirmiştir. Piyasa Android ve Mac iOS olmak üzere mobil programlamada ikiye bölünmüştür. Ancak Türkiye’de Android uygulamaları daha popüler olmakla birlikte son yıllarda Windows’un mobil dünyasında yaptığı ataklarda da başarılı olamaması üzerine Türkiye’de Android dili tekelleşmeye doğru gitmektedir.

Akıllı cep telefonları piyasasına Apple, Samsung ve Nokia gibi teknoloji ve telefon şirketleri yön vermektedir.

Piyasadaki Popüler Telefonlar

Samsung Galaxy S:
Şuana kadar Android uygulamalarından en iyi verimin alındığı telefon olarak bilinmektedir. Samsung; kendisine özel mobil programlama dili olmadığından, piyasada açık kayak kod olarak dolaşan ve Türk piyasasının hakimi olarak bilinen Android mobil programlamayı desteklemektedir.

iPhone 4:
iPhone, bilindiği üzere Apple’nin ürünüdür. Apple; şirket politikası olarak işletim sisteminden donanıma kadar her bir parçayı kendisi özel olarak üretmektedir. Bu nedenle iPhone cep telefonlarında Mac iOS işletim dili kullanılır.

Nokia N8:
Yıllardır telefon piyasasına yön veren Finlandiyalı telefon şirketi, mobil teknolojilerine ayak uydurabilmek adına N8 serisini piyasaya sürmektedir. N8 serisinin en önemli özelliği yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilmesidir. Ayrıca HDMI girişinin olması, cep telefonunu direkt olarak projeksiyon televizyon ya da bilgisayara direkt olarak bağlanabilmektedir. Görüntünün yanında sesi de bu donanımlardan alması telefon adına büyük avantaj sağlar.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git