Anasayfa » Genel » Pire İlaçlama

Pire İlaçlama

Pirelerin üreme dönemi yaklaşmaktadır. Mayıs ayı ile eylül ayları arasında ortaya çıkmaya ve üremeye başlarlar. Bu nedenle sizde pirelere karşı önleminizi alınız ve pire ilaçlaması yaptırınız. Böylelikle pire problemine karşı önlem almış olabilirsiniz. Pire ilaçlama yöntemleri diğer böcek ilaçlama yöntemlerine karşı farklılık göstermektedir. Bunun nedeni pirelerin yapı olarak diğer böcek türlerinden farklı olmasıdır. Pireler yassı vücut yapıları ve kancalı ayakları ile hayvanların tüyleri arasında rahatça gezinerek tutunurlar. Evlerimizde de genellikle kedi ve köpeklerin üzerinde nüfuz edinen pireler görülmektedir. Pirelerde sıçrama özelliği oldukça gelişmiştir.

Pire Türleri; insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, pamuk piresi ve kuş piresi en çok görünen türleridir.

Pire ilaçlama yönteminin farklı olmasının diğer bir nedeni ise pirelerin yumurtalarını toz toprak vb. gelişi güzel şekilde bırakmış olmalarıdır. Pireler bir hafta içinde iki bin adet yavruya ulaşabilirler. Pirelerin yaşamlarını devam ettirebilmeleri için kan emmeye ihtiyaçları vardır. Bir taşıyıcının vücudunda bulunan hastalıkları başka bir taşıyıcıya aktarırlar işte tam da bu nedenle pire ilaçlaması profesyonel olarak yapılması gereken bir ilaçlama türüdür.

Pire İlaçlama

Pire ile mücadele; pire ilaçlaması ciddi bir iştir ve profesyonel olarak yapılması gerekmektedir. Pireler taşıyıcıların hastalıklarını birbirine aktarmaları nedeni ile zararlı bir haşeredir. Ayrıca yumurtalarını da gelişigüzel bıraktıklarından pire ile mücadele bu sebeple zorlaşmaktadır. İlaçlama şirketimiz bu konuda son teknolojisi ve ekipmanlarıyla size etkin sonuçlar sunmaktadır.

Pire tarafından ısırılan kişilerin vücudunda kızarıklık, şişme, ağrı meydana gelmektedir. Pire ısırılan yere dokunulmamalı ve sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır. Pire haşeresi insana tifüs, veba, alerjik reaksiyonlar vb. hastalıklar bulaştırmaktadırlar. İşte bu nedenlerle pire ilaçlaması oldukça kapsamlı yapılmalıdır. İnsan sağlığı açısından son derece tehlikeli olan bu haşerelerin ilaçlama işleminde profesyonellik çok büyük önem taşımaktadır. Pireler ilkbahar ve yaz aylarında daha çok ortaya çıkmaktadırlar. Pireler açık ya da kapalı her alanda uygun ısı şartlarını buldukları sürece devamlı olarak meydana gelebilmektedir. Bir pire bir yıl yaşamaktadır. Daha sonra evrim değiştirip bir koza içerisinden yetişkin bir pire olarak çıkmaktadır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı pire ilaçlaması yapacak olan şirketin güvenilir ve deneyimli olması gerekmektedir. İşte tamda bu nedenlerle ilaçlama şirketleri deneyimleriyle sadece pireler için değil fare, kulağakaçan, deri böceği(uyuz),örümcek vb. tüm haşerelere karşı sizlere hizmet sunmaktadır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git