Anasayfa » Zayıflama » Pilates Hareketleri

Pilates Hareketleri

Bilindiği gibi Ebru Şallı bir çok kadının takip ettiği ve örnek aldığı ünlü güzellerdendir. Son yıllarda Ülkemizde yaygın olarak yapılan pilatesi sevdirmiştir. Tüm Dünya’ da ünlülerin pilates yaparak inceldiğini ve sıkılaştığını biliriz. Pilates bir çok kadının ortak sorun olarak yaşadığı bölgelerin sıkılaşmasını sağlayarak beden koordinesi sağlamaktadır. Kasların kendini göstererek, yağların yavaş ve emin adımlarla azalmasını sağlayacaktır. Pilates kas ve iskelet sistemini düzenliyor ve uzamasını sağlıyor. Egzersizlerin amacı karın, sırt, bel, bacak, kol, boyun ve genel vücut üzerinde yaşanılan ağrıları ve fazla yağları yok ediyor. Yani güzelleşirken sıkılaşıyor ve kendinizi daha enerji dolu hissediyorsunuz. Sağlam bir iskelete sahip olmak ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için pilates yapmaya başlayabilirsiniz. Pilates oldukça ciddiye alınması gereken ve düzen isteyen sporlardan biridir. Bu sporun önemli amacı iskeletin daha sağlam, kaslarınızın uzun olmasını sağlamaktır. Bu sayede daha zayıf, zarif ve uzun görünürken, aynı zamanda kaslarınızın da açığa çıkmasını sağlıyorsunuz. Ebru Şallı tarafından bir çığ gibi büyüyen pilatesi günümüzde hemen herkes severek uyguluyor. Hareketleri oldukça kolay olan pilatesi evde kolayca uygulayabileceksiniz. Klasik yapılan egzersizlerde zayıf kaslar zayıflarken, güçlü kaslar daha güçleniyor. Fakat pilates egzersizinde bu durum oldukça farklıdır. Bu sporu düzenli bir şekilde yapmaya devam etmeniz halinde, tüm kaslarınız güçlenecek ve şekillenecektir. Aynı zamanda vücudunuz şekillenerek, bacak ve boyunuz daha uzun görünecektir. Duruş, yürüyüş, doğru oturma ve doğru durma eğilimlerini yakalamış olacaksınız.

Pilates gün içinde yapacağınız hareket alanlarınızı genişleterek, daha aktif olmanızı sağlayacaktır. Gün içinde kendinizi daha rahat ve enerji dolu hissedeceksiniz. Kas yapınız bir bütün haline geldikten sonra, yerlerine doğru şekilde oturacaktır. Bu da yaşadığınız bazı bel, boyun, sırt ve kas ağrılarınıza son verecektir. Pilates hareketleri önce ısınmayla başlayacaktır. Vücudunuzu ileri ki hareketlere hazırlayarak, esneklik kazandırmış olacaksınız. Vücudunuzu esneterek omurlarınızın arasını açmanıza yardımcı olacaktır. Temel hareketler için hiçbir alete ihtiyacınız olmadan yapabileceksiniz. Eklemlerinizi yormadan, vücudu zorlamadan yapabileceğiniz ısınma hareketleridir. Özellikle masa başında çalışan ve ağrıları olan kişilere tavsiye edilmektedir. Kaslarınızın tek tek açıldığını ve rahatladığını hemen fark edeceksiniz. Pilates bilinçli bir şekilde yapılmalıdır ve mümkünse ters hareketlerden kaçınılmalıdır. Oldukça kolay olan pilates, kısa sürede vücudunuzun alışacağı hareketlerden oluşmaktadır. Zihin ve beden bütünlüğü için pilates tekniğinde doğru ve kaliteli nefes almayı da benimsemiş olacaksınız.

Pilates Hareketleri

Pilates topu ve bandıyla yapabileceğiniz egzersizler, yaşam kalitenizi artıracaktır. Alınan fazla kiloları sıkılaşarak ve şekillenerek vermek için pilates sporunun keyfini mutlaka yaşamalısınız. Zihin ve beden yorgunluğuna da iyi gelecek olan pilates, düzenli yapıldığı zaman yaşam sürecinizi de artıracaktır. Karın kaslarını kuvvetlendiren, omurları açan, sırt ve bel ağrılarına iyi gelen, omurga ve kürek kemiklerinde bulunan ağrılara son veren bir spordur. Doğru durmayı, kaliteli nefes almayı, dik ve sağlam yürümeyi, daha güçlü olmayı ve tüm kasların aynı şekilde güçlenmeye başlamasını sağlayacak kaliteli egzersizlerden biridir. Tüm Dünya’ da hızla yayılması tesadüf değil, başarısının bir sırrıdır. Hareketler vücut kaslarınızı kısa sürede etkili hale getirerek, yağların yanmasını hızlandıracaktır. Ebru Şallı yıllardır pilates sporuyla ilgileniyor ve bir çok kişinin faydalanmasını sağlıyor. Daha fit, dik ve sağlıklı bir görünüm için pilatesi mutlaka denemelisiniz. Üstelik çok fazla zamanınızı almayacak olan pilatesi günde sadece 30 dakika yaparak vücudunuzun kaslarını açabilirsiniz. Her kası ayrı ayrı çalıştıran, harekete geçiren ve her bölgenin yağlarının yanmasını sağlayan mükemmel bir spordur. Her gün evde düzenli olarak yapabileceğiniz harika spor sonrası, omurlarınızın açıldığını, kaslarınızın çalıştığını hissedeceksiniz. Doğru yapıldığı taktirde çok kısa sürede etkisini gösterecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git