Anasayfa » Teknoloji » Philips Smart TV İncelemesi

Philips Smart TV İncelemesi

Philips Smart TV, her şeyden önce yeni nesil akıllı bir televizyondur. Akıllı olması, içerisindeki ağ kartının bulunmasından kaynaklanır. Çünkü kablosuz internete bağlanabilmektedir. Akıllı televizyon içerisinde çeşitli uygulamalar ile İnternetten video izleyebilir, yemek siparişi verilebilir, maç sonuçları takip edilebilir hatta soysal paylaşım sitelerine bile girilebilir. Bu özellikler hemen her akıllı televizyonda bulunmaktadır. Ancak Philips Smart TV’de daha birçok özellik vardır.

Philips Smart TV İncelemesi

Philips Smart TV – Ambilight özelliği:

Ambilight teknolojisi, ortamda bulunan ışığı algılanır ve izleyicilere daha canlı görüntü efektleri sunabilmek için, renkler üzerinde bir takım değişiklikler yapar. Ayrıca bu teknoloji ile izleyiciler tarafından televizyonu normalden daha büyük olduğu hissine kapılmaları sağlanır. Bunun yanında Philips Smart TV’de bulunan Ambilight özelliği ile renk ve ışık geçişleri daha yumuşaktır. İzleyicileri yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Sadece Philips TV’lerde bulunan ve hemen her Philips TV’ler ile beraber gelen bir teknolojidir. 2002 yılında geliştirilmiştir ve günümüzde Philips marka ürünlerde sıklıkla kullanılan bir teknolojidir.

Philips Smart TV – Tam Ekranda İki Kişilik Oyun:

Öncelikle tam ekranda oyun oynayabilmek için 3 boyutlu görüntüleri destekleyen bir televizyonun olması şarttır. Philips Smart TV bu konu için oldukça idealdir. 3 Boyutlu gözlükler, oynanacak oyunun iki kişilik olması ve bir oyun konsolunun bulunması gibi bir takım ön koşullar sağlanmalıdır. Ancak oyunun 3 boyutlu olması gibi bir şart bulunmamaktadır. Oyun üzerinde gerekli ayarlamalar yapıldığında gözlük üzerinde de bir takım ayarlamalar yapılabilir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git