Anasayfa » Sağlık » Panik Atak Tedavisi

Panik Atak Tedavisi

Panik atak hastalığı ciddi kaygı ve endişe sorunlarından biridir. İsteyerek olmayan, kontrol edilemeyen ve panik atak evrelerinde ciddi korku hissedilen duygu durumlarıdır. Kişiler sürekli fiziksel olarak sürekli hasta olacaklarmış gibi hissederler. Hatta daha hastalıklara yakalanacaklarını düşünürler. Bu hastalık tamamen psikolojiktir. Yaşanılan ruhsal bir sıkıntıya bağlı olarak başlayıp, tetikleyici durumlar da ilerleme gösterir. Panik atak yaşla ilgisi olmayan, yaşanılan ruhsal sıkıntıların tetiklediği bir hastalıktır. Kişilerin hayatını olumsuz yönde etkilemekle beraber, aniden ortaya çıkabilen psikolojik hastalıklardan biridir. Dünya’ da yaygın olarak bir çok kişide görülebilen panik atak hastalığı nöbet durumlarda kişilerin hayatını oldukça sekteye uğratır. Farkında olan kişiler hastalık nöbetlerinde bulundukları yerden çıkmak, aşırı tedirginlik ve korku haline bürünürler. Panik atak doktor tedavisinin yanı sıra bitkisel kaynaklarla da tedavi edilebilir. Nöbetlerin süreci hafifletilirken, kişilerin yaşamdan korkmamaları süreci gelişme gösterir. Öyle ki bu hastalık sürecinde, yaşamaktan korkanların sayısı, her an başına bir şeyle gelebilecek kaygısından uzak yaşamalarını sağlamaktadır. Bu hastalık aşılabilecek özelliklere sahiptir. Bulunulan duygu durumu, daha olumlu yöne çekilebilir. Hastalık süreci aniden kötü bir haber alacağını hissetmesi, buna bağlı olarak gelişme gösteren nefes darlığı, titreme, terleme ve çarpıntı gibi fiziksel tepkilerle kendisini gösterecektir. Uzman doktorumuz İbrahim Saraçoğlu, panik atak tedavisinde ıspanak kürünü hastalara önermektedir. Faydalı kür sayesinde panik atak nöbetleri azalma göstererek, yaşadığınız kaygılardan arınmanızı sağlayacaktır.

6 yaprak taze ıspanak, 12 dal maydanoz sapı ve 3 bardak kaynamış suyla ruh sağlığınızı destekleyebileceksiniz. Ispanak ve maydanozları suyun içine atalım. 3 dakika kaynattıktan sonra yemeklerden yarım saat önce veya yemeklerden 1 saat sonra suyunu içelim. Akşam uygulanacak ıspanak kürü ise, 6 yaprak ıspanağı, 10 yaprak tereyi 2,5 bardak suyun içine atalım. Aynı şekilde 3 dakika kaynatalım ve yemeklerden yarım saat önce suyunu içelim. Sabah ve akşam olmak üzere ayrı ayrı hazırlanan taze karışımları 1 hafta boyunca aralıksız olarak içelim. 2. Haftaya dönüldüğünde sadece 2 günde 1 defa, 3. Haftaya dönüldüğünde 3 defa uygulayalım. İlerleyen haftalarda ise ayda 1 defa olmak üzere 2 ay boyunca kullanalım ve kürü sonlandıralım. Panik atak tedavisinde bitkilerden ve sebzelerden alınan destekle, ruhunuzu arındırmış olacaksınız. Korku, endişe ve kaygı durumlarından kendinizi izole etmiş olacaksınız. Panik atak hastalarında görülen bir diğer korku ise her an ölecekmiş hissine kapılmalarıdır. Sadece kendilerine değil, yakın çevrelerine de bu korkuyu taşıyarak, sevdiklerini kaybetme korkusu içine girmeleri kaçınılmaz olur. Sürekli kaybetme endişesiyle hayat kalitesi düşecek, iş ve sosyal hayattan zevk alamaz hale geleceklerdir. Böyle duygu durumlarından tedavi yanı sıra, bitkisel kürlerle mutlaka destek alınması gerekmektedir.

Panik Atak

Sağlığın doğadan elde edilmiş olduğu herkes tarafından bilinir. Dolaysıyla bitkilerin gücünü burada kabul etmemek yanlış bir düşünce olur. Sadece doğru kullanım, belirtilen dozlarda ayarlayıp kullanımını sağlamak gerekmektedir. Panik atak tedavisi başta stres, yaşanılan olumsuz değişimler, yaşam biçimi ve çevresel faktörlerin tetiklediği hastalıklardan biridir. Panik atak türleri kendi bünyesinde 3 bölüme ayrılıyor. Beklenmedik ataklar, duruma bağlı ataklar ve durumsal yatkınlık gösteren panik ataklardır. Bedensel dille kendini dışa vuran panik atak evresinde hastalar kalp krizi geçiriyormuş hissine kapılırlar. Bitkisel kürlerle önüne geçebilir, kendinizi dizginleyebilirsiniz. Panik atağın nerede ve ne zaman kendini göstereceği belli olmamaktadır. Tetikleyici unsurlar baş gösterdiği zaman çarpıntıyla başlar ve devamı gelir. 10 dakika zirveye ulaşan panik atak hastaları için hayat içinden çıkılmaz bir hal alır. Bunun için bitkilerden destek alarak panik evrelerinden arınabileceksiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git