Anasayfa » Eğitim » Öğrenci Okula Nasıl Gönderilir

Öğrenci Okula Nasıl Gönderilir

Başarılı bir evlat yetiştirmek tüm anne ve babaların ortak hedeflerinden birisidir. Başarılı bir öğrenci yetiştirmek için çocuklarımızın eğitim öğretime hazır hale getirilmesi gerekir. Çocukların eğitim öğretime hazır hale getirilmesinde en büyük yük hiç kuşkusuz anne ve babalara düşmektedir. Çocuklarınızın eğitimin tüm imkanlarından faydalanabilmesi için mutlaka şu kurallara dikkat etmenizi bir eğitimci olarak tavsiye ediyorum.

Öğrenci Okula Nasıl Gönderilir

  1. Sabahleyin mutlaka çocuklarınıza kahvaltı yaptırın. Aç karna gelen çocuğun başarılı olması çok zordur. Çünkü açlık çocuğun derslere adapte olmasını olumsuz etkileyecektir. Çocuğun derste dinlediklerini anlamama ve farklı şeyler düşünmesine neden olacaktır.
  2. Çocuğunuza mutlaka beslenme hazırlayın. Çocuklar yetişkinler gibi değildir. Çok hareketli oldukları için aşırı enerji kaybeder çabuk acıkırlar. Çocuklarınızın açlık duygusunu doyurmanız gerekir. Bunu sağlamanın yolu çocukların cebine para koymak değil beslenme hazırlamaktır. Çünkü çocuk cebindeki para ile sağlıksız ürünlere yönelebilmektedir.
  3. Çocuğunuzu okula göndermeden önce mutlaka çantasının hazır olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çantasını haftalık ders programına göre hazırlayıp hazırlamadığına dikkat etmelisiniz. Kalemliğinin içini kontrol edip eksik araç gereçlerini tamamlamalısınız. Kalemlerinin ucunu açmalı okula hazır bir şekilde göndermelisiniz.
  4. Çocuğunuzun cebine mutlaka mendil koyun. Ani durumlarda çocuğunuz mendile ihtiyaç duyabilir.
  5. Çocuğunuzun okul kıyafetlerinin temiz ve ütülü olmasını sağlayın. Çocuk evin aynasıdır. Üstü başı dağınık bir şekilde göndermeyin. Bu şekilde gönderirseniz çocuklarınız savuruk ve dağınık bir öğrenci olacaktır. Tıpkı kendisini okula dağınık gönderen anne ve babası gibi…

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git