Anasayfa » Cep Telefonları » Nokia Lumia 925 Ön İnceleme

Nokia Lumia 925 Ön İnceleme

Nokia, Lumia 925′i İngiltere’de Vodafone aracılığıyla piyasaya sürdü. Merak ile beklenilen Lumia 925, yakın bir zamanda ülkemize de geleceğinin sinyallerini veriyor.

Nokia’nın bir Samsung’da olduğu gibi kaliteli bir akıllı telefon serisi var. Gerçekten Windows Phone’u Lumia’lar aracılığı ile tanıma fırsatımız olmuştu ve Lumia’larda akıllı telefon piyasasında büyük bir yer yer edindi diyebiliriz. İsterseniz Lumia 925′i daha yakından inceleyelim…

Nokia Lumia 925 Teknik Özellikleri

Nokia 925, 32GB’lık bir depolama alanına sahip ve 4G kablosuz ağ teknolojisini kullanacak olan cihazda yakın bir zamanda LTE desteği de verilecek. Cihaz çift çekirdekli bir işlemciye sahip ve 1GB’lık da bir sistem belleği mevcut. Cihazda 8,7 MP’lik bir kamera bulunurken, 4.5 inçlikte bir ekrana sahip. İşletim sistemi olarak da Windows Phone 8′i tercih edeceğini de bildirelim.

Tabi cihaz sadece 32 GB’lık bir depolama alanı sunmuyor bunun yanında 16GB’lık bir depolama alanı sunan sürümü de var. Tabi bu cihazın biraz daha alt seviye de oluyor fiyatı. Lumia 925 gerçekten harika özelliklere sahip bir cihaz ve Windows Phone 8′i kullanacak ve gelmesi beklenen güncellemeler ile Windows Phone işletim sistemlerine birde “Notification Center” özelliği eklenecek.

Nokia Lumia 925

Notification Center özelliği nedir ?

Bu özellik ile birlikte mesajları, uygulama güncellemelerini, batarya bildirimi ve kontrollerini tek bir yerden yapmanızı sağlayacak. Yani tek bir yerden güncellemeleri yöneteceksiniz ve sürekli ekranı dolduran, rahatsız edici bildirimlerden kurtulmuş olacaksınız. Tabi bu duyurulması beklenen bir özellik ve yeni güncelleme ile Windows Phone’lu telefonlara adapte edilecek.

Fiyat konusunda henüz net bir bilgi yok fakat Vodafone’un İngiltere’deki en uygun tarifesi 52 dolar olduğu için bu tarife ile ön siparişe çıkıyor. 52 dolarlık tarife üzerinden almak isteyenler alıyor fakat tekil satışlar hakkında net bir bilgi henüz ortaya çıkmadı. Zaten şu an ön siparişte olduğu için böyle bir bilginin ortaya çıkması çok zor. O yüzden biraz daha beklemeleri gerekiyor kullanıcıların. Fakat şunu garanti edebiliriz; Lumia 925′i 1-2 aya kadar satış noktalarında görmek mümkün.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git