Anasayfa » Cep Telefonları » Nokia Lumia 920 İncelemesi

Nokia Lumia 920 İncelemesi

Nokia Lumia 920 incelemesi ile bu son model telefonu mercek altına alıyoruz. Mobil cihaz sektörü devi Nokia son zamanlardaki düşüşünden sonra yeni bombası Nokia Lumia 920 ile yeniden eski parlak günlerine geri dönmek istiyor. Akıllı telefon stratejisini değiştiren, gelişmeye açık olduğunu gösteren Nokia, piyasada geç de olsa yerini almayı başardı.

PuruView teknolojisine sahip 8,7 megapixel Carl Zeis Lens ve 4.5 inch Pure Motion hd+ ekranıyla ilk bakışta dikkat çekiyor. Öyle ki bu ekran parmaklarınızın üstü kapalı olsada hareketinizi algılayacak kadar hassas. Ayrıca çok karanlık ortamlarda hareketli çekimlerde dahi çok net görüntü almayı başka hiç bir akıllı telefonda bulunmayan optik görüntü sabitleme özelligi ile başarır. Nokia’nın devrimsel nitelikteki bilen göz uygulaması ie kamerayla baktığınız her köşede size ait bir şeyler bulma şansınız var. Nokia Lumia 920 de yenilikler bununla da bitmiyor, artık telefonunuzu şarj etmek çok daha kolay cihazı kablosuz bir şarj cihazının üzerine koymanız yeterli olacaktır. Yeni Lumia ayrıca Microsoft Office ve Outlook’un tam sürümlerini içeriyor. Nerede olursanız olun office belgelerini kolayca oluşturup düzenleyebilirsiniz.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia tasarımıyla da göz dolduruyor, cihazda canlı renkler tek parça polikarbonat gövde ve seramik zirkonyum kamera detaylarıyla ekstra şık bir görünüm elde edilmiş, ayrıca 2000 mAh batarya gücüyle 10,8 saat (3G) konuşma süresi sağlamaktadır. Çok yeni bir işletim sistemi Windows Phone ile birlikte yeni Lumia 920 kendinden çok bahsettirecek gibi görünüyor.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git