Anasayfa » İnternet » Network Marketing Nedir

Network Marketing Nedir

Network marketing sistemleri, geleceğin en önemli iş sahalarından biri olma yolunda epeyce bir yol aldılar. İnsanlar, evlerinden veya istedikleri herhangi bir yerden kurdukları bağlantılar ile işlerini yönetip kazanç sağlayabilmekteler.

Network pazarlama sistemlerinden para kazanılır mı?
Elbette. Bugün dünya üzerinde pek çok kişi bu yollardan önemli gelirler elde etmektedir. Ama nasıl? İşin sırrı şunda yatıyor; herhangi bir ürünü kullanan kişi memnun kaldığında eş-dost ve çevresine tavsiye eder. Diğer kişiler ise aynı ürünü satın alarak firmaya müşteri olur. Yani işin esası müşteri memnuniyetinde yatar.

Network Marketing

Ticaretin temel kuralı, fiyatının altında edinilen bir malı fiyatı veya fiyatının üstünde satmaktadır. Bunu yapabilmek için de malı çok miktarda ve toptan almalı ki kazanılsın. Aynı zamanda sürümden kazansın. Bu da ancak kendin imal etmek yada çok ucuza mal etmekle olur. Network pazarlama, indirim, özel iskonto gibi köy paylarını girişimcilerine bırakarak ciddi nakit karlılık sağlamaktadır. Nakit karlılıkta %30-40 civarında bir gelir elde edilebilir. Bu ise yapabilenler için ciddi bir gelir sayılır.

Bu satış türünde asıl karlılık, reklam ve toplu nakliye gibi giderlerin en az değerde tutularak malın kalitesinde bir oynama gerçekleştirmeden ucuz ürün arza edilebilmesidir. Klasik ticarete göre %30’a varan bir karlılık olabilmektedir.

Firma, girişimcisinin başarısını daima alkışlayarak destekler ve ekibin başarısından dolayı da girişimciyi ödüllendirir.
Aynı prim usulü çalışmada olduğu gibi performansa dayalı bir ücretlendirme sistemi uygulanır. Bu ise girişimcinin hem motivasyonunu hem de ek gelirini arttırır. Bu sistemlere üye olan girişimciler, aynı zamanda sistemin kaliteli ve uzun ömürlü doğal ürünlerini kullanarak sağlık harcamalarından ve tüketici olarak ceplerinden çıkan paradan da tasarruf yapabilirler.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git