Anasayfa » Güzellik » Mükemmel Kaşlar İçin Tüyolar

Mükemmel Kaşlar İçin Tüyolar

Moda sadece ayakkabı, çanta ve giyim gibi konularda değişmiyor. Makyaj ve saç trendleri gibi değişen bir başka ise kaş modası. Öncelikle, artık ince kaşların modası geçti, şimdi kaşların kalınlaşma vakti. Peki ama kaşları beslemek ve gürleştirmek için yapmak gerekenler neler?

İlk olarak işe, kaşlarınıza her gün bir defa hint yağı sürmeli ve elinizde cımbızla dolaşmayı bırakmalısınız. Kabul ediyoruz ki kaşların büyüme ve gürleşme dönemi pek kolay olmayacak. Aynanın karşısında kendinizi çok rahat hissedemeyebilirsiniz. Ancak sonunda kusursuz kaşlara kavuşacağınız da bir gerçek. Bizim size önerimiz ayda bir defadan fazla kaş aldırmamanız ve arada kaşlarınıza küçük müdahalelerden kaçınmanız.

Kaşlarınızın istenilen şekle kolaylıkla girmesi için öncelikle kaşlarınızı kendi haline bıraktınız ise şimdi sırada kaşları biçimlendirmek var. Unutmayın ki kaşın şekli yüz ifadenizi oldukça etkileyecek. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken noktalardan bir kaçı şu şekilde:

Mükemmel Kaşlar

Kaşlar gözün naturel kavisini takip etmeli ve bu kavis ile uyumlu olmalı. Yani şakaklara doğru çok fazla uzamamalı ve mutlaka köşeden başlamalı. Ayrıca kaşınızı şekillendirirken, kaşınızın dış tarafındaki yayın inişe geçtiği noktayı yani kaşınızın en yüksek noktasını belirgin tutmalısınız.

Kaş modası zamanla değişim göstermektedir. Öncelerde incecikken şimdi kalınlaşan kaşlar, kaş şekillerinin zamana göre değiştiğinin belirtisidir. Yılın kalın kaş modasından çok da hoşlanmadıysanız ve ince kaşların kendinize daha çok yakıştığını, yüzünüzü daha iyi tamamladığını düşünüyorsanız bunu sakın göz ardı etmeyin. Ne ince ne de çok kalın bir kaş şekli ile de güzel bir görüntü çizebilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git