Anasayfa » İnternet » Megaupload Öldü! Yaşasın Mega!

Megaupload Öldü! Yaşasın Mega!

Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl Kim Dotcom ismiyle de bilinen Kim Schmitz’in sahibi olduğu Megaupload isimli dosya paylaşım sitesi, yasal olmayan dosyalar paylaşıldığı için kapatılmıştı. Sitenin kapatılmasının hemen ardından da kendilerine Anonymous adını bilgisayar korsanları, Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Adalet Bakanlığı’nın sitelerine saldırı düzenlemişti. Ancak Kim Dotcom, bu yasağa boyun eğmedi ve 2013 yılının ilk ayında Mega’yı kullanıma açtı. İlk bir saat içinde 100 binden fazla kullanıcının giriş yaptığı siteye, mega.co.nz adresinden erişebilirsiniz.

Schmitz’in yeni sitesinin adres uzantısının neden nz ile bittiği ise merak uyandırdı. Buna yönelik bir açıklama ise şöyle yapıldı: “nz, Yeni Zelanda’ya ait bir alan adı. Bu yüzden Amerika Birleşik Devlet’i alan adlarına oranla daha az denetleniyor.” Bu açıklamayla birlikte Megaupload’ın başına gelenler, Mega’nın başına bu kez çabuk gelemeyecek düşüncesi ortaya atılmış oldu.

Mega

Schmitz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni sitesi Mega’nın daha önce kapatılan Megaupload sitesinden hem daha hızlı hem de daha güvenli olduğunu söyledi. Ve Barack Obama’ya sitenin açılmasına dakikalar kala  “son 15 dakika” yazan bir tweet attı.

50 GB veri depolama olanağı sunan Mega’nın, Dropbox ve Google Drive gibi dosya depolama sitelerine rakip olabileceği düşünülüyor.

Eğer siteye girmek için adrese tıklar ve erişim başarısına ulaşamazsanız sayfanın hemen kapatıldığını düşünmeyin. Yapılan ziyaretlerin çok fazla olması yüzünden, sunucular yeterli performansı gösteremiyor. Ancak en kısa sürede bu sorunun aşılacağını da belirtelim.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git