Anasayfa » Kim Kimdir » Marilyn Manson Kimdir?

Marilyn Manson Kimdir?

Marilyn Manson asıl adıyla Brian Hugh Warner 5 Ocak 1969 doğumlu bir ABD’li şarkıcıdır. Marilyn Manson adını Marilyn Monroe ve ünlü seri katillerden olan Charles Manson’dan almıştır.Bildiğimiz gibi Marilyn Monroe ABD’li en ünlü sinema yıldızlarından biri olmakla birlikte,iyi bir şarkıcı ve modeldir.

Charles Manson ise ABD’de ün ve korku salmış bir seri katildir. Etkileyici ve ürkütücü olan hayat hikayesi okuyanların tüylerini ürpertir. ABD’de kendisinden nefret eden insanlar olduğu gibi ona hayran bir çok insanda bulunmaktaydı.Toplam cinayetlerinin sayısı tam olarak belli olmamıştır. Marilyn Manson yani Brian Hugh Warner ise küçükken yaşadığı trajik ve korkutucu olaylardan dolayı bu sahne adını seçmiştir.

Marilyn Manson 1989′dan günümüze kadar işinde büyük başarılar elde etmiştir. Şarkıları ve klipleriyle insanları etkileyen Manson,izleyenlerin kalplerinde bir karanlık ve dehşet oluşturmuştur, oluşturuyor. İlk albümü ”Portrait of an American Family”dir.İlk albümün yayınlanma tarihi 19 Temmuz 1994′tür. İlk albümden bu yana en son stüdyo albümü 1 Mayıs 2012′de ”Born Villain” yayımlanmıştır.

Marilyn Manson

En son albümünde bütün sertliğini ve karanlığını ortaya koyan Manson hem ”Born Villain” kısa filmiyle hemde yeni şarkılarıyla izleyenlere ve dinleyenlere dev bir karanlık gösteri sunmaktadır. 1998 yılında otobiyografisi ve yaşadığı feci olayları anlatan ”The Long Hard Road Out of Hell” adlı kitabı yayınladı. Hem sevenleri hemde nefret edenleri tarafından ilgi gören bu kitabın içerisinde kendi dizaynları da yer almaktadır.

1999 yılında resimde çizmeye başlayan Manson ”Lest We Forget” albümünün kapak resmini çizmiştir…

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git