Anasayfa » Güzellik » Lazer Epilasyon Kesin Çözüm mü?

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm mü?

Bilindiği gibi tüylenme hem kadınların hem de erkeklerin büyük sorunudur. Günümüzde hala bu anlamda birçok yöntem denenmektedir. Yapılan araştırmalara göre son zamanlarda erkekler de kadınlar kadar bu konuda ağda gibi yöntemler için güzellik salonlarına gitmektedir. Ancak ağda maalesef hem zahmetli hem de zaman alan bir durum olduğundan son yıllarda bu konuda kalıcı çözüm arayışlarına gidilmiştir. Bu konuda da Lazer Epilasyon Yönteminin popüler olduğunu görmekteyiz.

Lazer Epilasyon

Pekala, Lazer Epilasyon Yöntemi nedir ve kalıcı bir çözüm müdür? Basitçe tarif etmek gerekirse; Lazer Epilasyon Yöntemi lazer ışınının kıl köküne ulaşmasıyla orada tekrar kıl çıkmaması için yapılan yöntemdir. Bu yöntemi uygulayan birçok güzellik salonu bulunmakta ancak bu yöntemin kesinlikle ve kesinlikle bir uzman tarafından sağlık kuruluşunda yapılması gerekmektedir. Çünkü yanlış uygulama sonucu kalıcı yanıklar ve kıl köklerinde daha fazla kalınlaşma gibi sorunlar oluşabilir. Bu yöntem için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Çünkü bu yöntem seanslarla tamamen kişinin kıl köküne göre yapılmaktadır. Yani kıl kökünüz ne kadar inatçıysa seans o kadar uzun sürecektir. Kimilerinde 6,7 seans sürerken bazılarında 12 seansa kadar çıkabiliyor. Şunu asla unutmayın ki bir tıpçı size bu konuda asla paket fiyatı gibi vaatlerde bulunmaz. Çünkü seansınızın tamamen kıl kökünüzle ilgili olduğunu bilmektedir ve işleme başlamadan bunu söylemek pek doğru olmaz. Aslında sonucu düşününce doğru yöntemle yapılırsa paranıza kesinlikle kıyacaksınız.

Bu yöntemin sizin için uygun olup olmadığını hemen bir uzmana başvurarak öğrenebilirsiniz. Yani daha doğrusu hangi lazer yöntemi size uygun onu öğrenmemiz lazım. Cilt yapınıza göre bu yöntem de farklılık göstermektedir. FDA tarafından yapılan araştırmalarda göre Alexandrite lazer en etkili ve en çok kullanılan yöntem olmuştur.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git