Anasayfa » Sağlık » Lahananın Faydaları

Lahananın Faydaları

Lahana C, E, B vitaminleri açısından çok zengindir. Kanı temizler ve kansızlığa çok iyi geldiği bilinir. Demir eksikliğinin tedavisinde tüketilir. Lahana salatalarda ve yemeklerde çok miktarda tüketilir. Özellikle lahana suyu cildi güzelleştiriyor ve zehirli toksinleri vücuttan dışarıya kolaylıkla atıyor. Sadece lahana da bulunan U vitamini kansere karşı koruyucu önlem alarak vücudu tüm zararlı etkenlerden arındırıyor. Uzmanların son yıllarda sıkça bahsettikleri lahana kürünün vücudun her organı için ayrı ayrı şifa dağıttığı biliniyor. Mide ve bağırsak problemlerinde oluşan rahatsızlıkların yok olmasını sağlıyor. Özellikle midede oluşan yaraların tedavisinde kür olarak kullanılması tavsiye ediliyor. Her anlamda elimizin altındaki şifa iksiri olan lahananın kırmızı ve beyazının ayrı ayrı özellikle bulunmaktadır. Bu harika sebzeler yaşlanmayı geciktiren minerallerle donatılmıştır. Özellikle kadınların hayatın yoğun stresinden kaynaklanan yorgunluk yaşlanmayı çabuklaştıracak etkenlerden biridir. Bunun yanında sigara kullanımı, çeşitli dış etkenler, cilde uygulanan kimyasal ve iyi temizlenmeyen makyaj kalıntıları bu durumu çabuklaştırır. Erkekler için de yoğun stres ortamındaki iş ve sosyal çevreye bağlı yorgunluk erken yaşlanma sebeplerinden biridir. Besin değeri çok yüksek olan lahana suyu küründen faydalanıp bu oluşumların üstesinden gelebilirsiniz. Özellikle beyaz lahananın salatası ve suyunda faydalanmak gerekiyor. İçerdiği antioksidan sayesinde hem cildin erken yaşlanmasını geciktirecek, hem de oluşabilecek bazı hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

Lahana

Bunun yanında kalp krizi riskini de azalttığı uzmanlarca kanıtlanmıştır. Bir çok hastalığın yanı sıra vücudumuza aldığımız besinler oluşabilecek hastalıklara karşı güçlü bir mekanizması geliştirecektir. Bunlardan bir diğeri ise felç geçirmedir. Bir çok hastalığın tetikleyerek oluşabilecek felç geçirme riskini azalttığı da bilinmektedir. İnsan yaşı kaç olursa olsun, beslendiği yiyecek ve içecekler çok önemlidir. Cildi bozup hastalıklara davetiye çıkaran gıdalar olduğu gibi, bunları savuşturan gıdalarda mevcuttur. Tercih sadece sizlere kalıyor. Lahananın sıkılmasıyla elde edeceğiniz suyu özellikle mide ülserine karşı koruyucu önlem alıyor. Bir çok gelişmiş Ülkede bu yöntem uygulanarak sağlığı korumak adına paravan yapılıyor. Bununla beraber bağışıklık sistemini güçlendirdiği için oluşabilecek grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların korunmasında önemli rol oynuyor. Özellikle diyet yapanların listelerinde lahana vazgeçilmez besin kaynağı olarak tüketilir. Diyetisyenlerin önerdikleri lahana vücuttan zararlı toksinlerin atılmasını sağladığı için, metabolizmayı da hızlı çalıştırarak zayıflama sürecini harekete geçiriyor. Gut hastalığı ve obeziteyle mücadele eden kişilerin mayalandırılmış lahana yemeleri tavsiye edilmektedir. Mide hazımsızlığı yaşayan kişiler de lahana tüketerek bu rahatsızlıktan kurtulmuş olurlar. Vücudunuzda özellikle yemeklerden sonra hissettiğiniz şişkinliklerinizin oluşumunu kısa sürede yok edecektir. Yüzlerce yıl önce lahana bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmış olup şifa niyetine tüketilmiştir. Lahana suyunun üzüntü, stres ve bunun getireceği hastalıkları yok ettiği kanıtlanmıştır. Sizler gündelik hayatınıza devam ederken, tüketmiş olduğunuz lahana zihin açacak ve vücut direncinizi artıracaktır.

Lahana uzmanlar tarafından zayıflama iksiri olarak tavsiye edilmektedir. 600 ml. suyun içine 4 veya 5 tane taze lahana yaprağı ekleyelim. Bu karışımı 8 dakika kaynatalım. Haşlanmış olan lahana suyunu bir şişeye koyalım ve haftanın ilk 5 günü yemeklerden önce her sabah uyanınca ve kahvaltıdan sonra 150 ml. lahana suyu içelim. Daha sonra kahvaltımızı yapalım ve öğlen yine aynı şekilde uygulayalım. Akşam yemeğinde de aynı işlemi uygulayıp lahana kürümüze devam edelim. İlk 5 gün devam edilecek bu mucize yöntemle hedefinize doğru emin adımlarla ilerleme kaydetmiş olacaksınız. Beşinci günden sonra her gün 1 bardak olarak tüketelim. Üçüncü hafta 2 günde bir defa, 4. Hafta 3 günde 1 olmak üzere kürümüze devam edelim. Amacınıza ulaşıncaya kadar devam edebilirsiniz. Kilo verirken cildinizin de parladığını, sivilce ve lekelerden arındığını göreceksiniz. Lahana vücudun her bölgesi için ayrı bir iksir olacaktır. Üstelik siz zayıflarken, bayanların çok şikayet ettiği selülit sorunlarını da ortadan kaldıracaktır. Kısa sürede vücudunuzda gözle görülür bir değişim yaşamanız mucize gibi hayatınıza dokunacaktır. Kendinizi yenilemek, sağlığınızı hiçbir şekilde riske atmadan sağlıkla güzelleşip ileriki yaşlarınıza daha sıcak bakabileceksiniz. Lahananın vücut için herhangi bir yan etkisi yoktur. Aksine vücut direncini artırır, kan dolaşımını normal seviyelerde dengeler, şeker hastaları için mükemmel bir besin takviyesidir. Lahananın suyu ve kendisi her şekilde beden ve ruh sağlığınıza yönelik faydalı işler yapacaktır. Hayata daha umutla bakacak, sinir sisteminizdeki değişimlerde gözden kaçmayacaktır. Tüm vücudu etkileyecek olan sinir sistemi diğer hastalıkların oluşumunu da engelleyecektir.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git