Anasayfa » Güzellik » Koyu Göz Makyajı

Koyu Göz Makyajı

Koyu göz makyajı yapmak, kişileri olduğundan daha cazip ve gizemli gösterecektir. Ten renginiz, saç renginiz ne olursa olsun koyu göz makyajı gizemini yıllarca kaybetmeyecek makyajın gizemidir. Özellikle gece davetlerinde yapacağınız koyu makyaj, sizi oldukça çekici kılacaktır. Gözleriniz daha buğulu bakarak, derinlik kazanacaktır. Koyu göz makyajının modası hiçbir zaman kaybolmayacaktır. Özellikle siyah göz makyaj rengi bu kışa damgasını vuran renklerden biridir. Yaz aylarına kadar kullanılacak siyah renk göz makyajı vazgeçemeyeceğiniz bir renk olacaktır. Gözleriniz ne renk olursa olsun, siyah makyaj çok yakışacaktır. Siyah makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Öncelikle gözlere belirginlik ve derinlik kazandırmak gerekmektedir. Öncelikle gözlerinizin küçük veya büyük oluşuna göre makyajınızın sürüş şeklide değişim göstermelidir. Küçük gözleri daha büyük, iri gözleri olduğu gibi derinlik göstermesini sağlayacaktır. Günlük yaşantınızda çok aşırı kullanmadığınız sürece oldukça başarılı yapılan bir makyaj çeşididir. Gözleriniz küçükse içine beyaz kalem çekin. Daha sonra siyah göz farını göz kapaklarınıza sürün. Göz kapaklarınızın orta kısmına koyu gri tonu kullanın ve daha buğulu görünmesini sağlayın.

Koyu Göz Makyajı

Gözlerinizin alt kısmına aynı şekilde açık siyah rengini kalem gibi sürün ve bırakın. Daha sonra serçe parmağınızın ucuyla üzerinden geçin. Hemen arkasından rimelinizi sürün ve göz makyajınızı tamamlayın. Göz kapatıcısı kullanmak göz altı torbaları ve morluklarını alacaktır. Göz farını uygulamadan önce makyajınızın daha soft olmasını istiyorsanız, mutlaka uygulayın. Göz makyajı, günlük hayatta kadınların vazgeçilmez tercihlerinden biridir. Far kullanmayı sevmiyorsanız gözlerinize siyah kalem sürerek, daha belirgin hale getirebilirsiniz. Makyaj yapmak aslında sanattır. Kadınların yüz ifadelerini değiştiren farklı bir boyuttur. Özellikle soluk yüzlü bayanlara çok yakışan makyaj özel bir teknikle yapılmalıdır. Daha bakımlı, güzel ve yüzünüze renk getirecek makyajın koyu renkli olması, doğallığı da beraberinde getirecektir. Eğer siyah fardan hoşlanmıyorsanız, koyu gri, lacivert tonlarını da deneyebilirsiniz. Çünkü bakışlarınızı, simanızı ve yüzünüzün her noktasını makyajla değiştirmeniz mümkündür. Yapılan makyajın sıradan, basit ve alelade olmaması için kendi yüzünüzü tanımanız gerekmektedir. Yüz biçiminiz, göz biçiminize ve elmacık kemiklerinizi çok iyi tanımanız makyajınızın doğru yapılmasını sağlayacaktır.

Özel gün ve gecelerde kendinizi gideceğiniz kuaför salonunun eline bırakmadan bilerek ve kısa sürede yapacağınız makyaj oldukça etkileyici olacaktır. Kendi farkındalığınızı, renk seçeneğinizi kendiniz belirlediğiniz sürece, yakışan koyu tonları bulabileceksiniz. Gözleriniz büyükse kesinlikle içine kalem çekmeyin. Gözlerinizi olduğundan daha iri gösterir ve ön planda tutar. Gözlerinizin derinliği bakışlarınıza yansıyarak sizi daha etkileyici bir hale getirecektir. Tabiri caizse dumanlı göz makyajını pek çok kişi de görürsünüz. Oldukça hoşunuza gider ve bana yakışmaz deyip geçiştirirsiniz. Oysa tam tersidir ve size oldukça yakışacağını düşünemezsiniz. Fakat özel tekniğini ve ayrıntılarını öğrendiğiniz taktirde kendinize yakışacak dumanlı rengi keşfedeceksiniz. İnce çizgiler, küçük dokunuşlarla siz de gecenin en güzel bakan kadını olabileceksiniz. Gözlerinizle aynı renk far kullanmayın. Bir ton açığı veya koyusunu tercih edin. Özellikle gözlerinizin tonundan farklı olması sizi marjinal yapacaktır. Makyaj yapmak ağır bir yük olarak değil, renklerin dansına dönüşecektir. Tıpkı bir ressam gibi sizde fırçaları kendinize yakışan renklerle dokundurarak, yüzünüzdeki harikalığı ortaya çıkaracaksınız. Dediğimiz gibi öncelikle cildinizi, yüzünüzü ve kendinize yakışan rengi ortaya çıkararak, makyajda koyu renk tarzınızı yakalamış olacaksınız. Ayrıcalıklı olmak için herkesin kullandığı ve söylediği rengi değil, kendi renginizi bulup doğru dokunuşlarla makyajınızı keşfetmiş olacaksınız. Kirpikleriniz uzun, gür ve göz makyajınızın çekici olmalıdır. Gündüz veya gece makyajı belirlemeniz sadece 5 dakikanızı alacaktır.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git