Anasayfa » Genel » Kopenhag’daki Ücretsiz Müzeler

Kopenhag’daki Ücretsiz Müzeler

Kopenhag tatiline çıkacaksanız bu müzeleri es geçmemelisiniz. Kopenhag’daki ücretsiz müzeleri gezerek, tatilinizi ucuza getirebilirsiniz.

Statens Museum of Art Kopenhag’daki ücretsiz müzeler arasında yer alıyor. Rosenborg bahçelerine yakın olan bu müzede 19. yüzyıl ressamlarının eserlerini görebilirsiniz. Bu eserler sadece pastoral olmakla kalmıyor aynı zamanda sizi İtalya, Yunanistan ve ötesine götürüyor.

Kopenhag’ın kuzeyinde bulunan Açık hava müzesi de ziyaret edebileceğiniz ücretsiz müzeler arasında yer alıyor.

Kopenhag’daki ücretsiz müzelerden bir diğeri de Nazi Direniş Müzesi’dir. Burası haftanın her günü ücretsizdir. Bu müze Deniz kızı heykelinin yakınında yer alıyor. Bu yüzden bulunması da çok kolay.

Kopenhag'daki Ücretsiz Müzeler

Ny Carlsberg Glyptotek (Pazar günleri ücretsiz) ve Thorvaldsen Müzesi’ni (Çarşamba günleri ücretsiz) de dilerseniz ziyaret edebilirsiniz. Müze Christianborg Sarayı yakınında şehir merkezinde yer almaktadır. Kopenhag Şehir Müzesi ise cuma günleri ücretsizdir.

Tüm bu seçeneklerin yanında David Collection (Davids Samling), Kraliyet Oyuncular Koleksiyonu (Den Kongelige Afstobningssamling), Gümrük ve Vergi Müzesi (Told ve Skat Museet), Arkeoloji ve Astronomi (Kroppedal Museet) Müzesi gibi diğer ücretsiz sanat müzeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Benzer konular
Yorum Yap

Tüm makaleler DMCA korumasındadır. İzin alınmadan yazıların tamamının yada bir kısmının ve resimlerin kullanılması yasaktır. © 2012 - 2015

Yukarı Git